Orientační nabídka


 

S novými trendy ve vzdělávání zubních techniků škola v konkurenci obstojí

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
zuby
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem se snaží jít s dobou a moderními technologiemi, jenž jsou pro výuku studentů jednotlivých odborných oborů nutností, například obor Asistent zubní technik a Diplomovaný zubní technik.
Tisková zpráva ze dne 24. června 2015
 

 
 

Před nedávnem tak prošel celý výukový areál rozsáhlou rekonstrukcí včetně technického zázemí. Prioritní je bezpečnost a ochrana zdraví při práci budoucího zubního technika. Proto jsou v současné době doplňovány výukové laboratoře kvalitnějšími odsávacími jednotkami a pro ochranu zraku plnospektrálním osvětlením. Dnes již zcela běžné práce z keramických materiálů doplnila zařízení na výrobu náhrady zhotovené pomocí počítače.

Kromě speciální učebny pro tyto technologie s vlastním frézovacím zařízením také v hojné míře škola využívá spolupráce s frézovacím centrem v saském Oberfrauendorfu, kde umožní všechny navržené keramické systémy pomocí CAD/CAM dovést v rámci školní výuky do úplného finále.

„Velkým přínosem příhraniční spolupráce se saským partnerem jsou specializovaná školení a odborné stáže pro pedagogy a studenty. Získané informace a zkušenosti se v maximální míře promítají do výuky. Reflexí na náš vzdělávací systém jsou i pracovní nabídky ze strany německých zubních laboratoří, kde se naši absolventi velmi dobře uplatňují,“ uvedl Břetislav Matyáš, vedoucí oboru Asistent zubního technika.

1
Studentům moderní přístroje a technologie usnadňují práci 

2
Školitel a jeho názorné ukázky práce 

3
Navrhování zubů pomocí technologie CAD/CAM 

4
Odborná učitelka seznamuje studentku s technologií 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 24.6.2015 / 24.6.2015 | Zveřejnit od-do: 24.6.2015-23.7.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém