Orientační nabídka


 

S policejním prezidentem o bezpečnostní situaci v kraji

1
Na Bezpečnostní radu Ústeckého kraje přijal pozvání policejní prezident Petr Lessy. Sešel se s hejtmankou Janou Vaňhovou a primátory a starosty měst v regionu. Na jednání zopakoval, že speciální pořádková jednotka pro kraj nevznikne na úkor stávajících obvodů, ale navýšením stavů a novými nábory.
 

 
 

Tisková zpráva z 15. listopadu 2011

 

Jak řekl policejní prezident Lessy: „Nová jednotka musí mít minimálně 160 členů, aby její práce měla vůbec smysl. Padesát míst, která vznikla ještě v tomto roce, je tedy jenom začátek a základ jednotky, která se bude utvářet v průběhu příštího roku.“ Primátoři a starostové bývalých okresních měst vyjadřovali obavy zejména z toho, aby neklesaly počty policistů v jednotkách a aby činnost státní policie nemusela suplovat policie městská. Ředitel Krajského ředitelství Ústeckého kraje Policie ČR Jiří Vorálek ujistil, že stavy policistů v kraji by se už neměly snižovat a že nově vytvořená jednotka bude personálně vypomáhat kdekoli v kraji.

Ze strany starostů a primátorů zaznělo i uznání práce místní krajské policie. V Ústeckém kraji je jedna z největších kriminalit v republice, ale díky vysoké objasněnosti případů to ze statistik nemusí být jasně patrné. Za dobrou práci patří místní policii poděkování.

Součástí jednání bylo i rozloučení s odcházejícím ředitelem Vorálkem, který je v této chvíli nejdéle sloužícím krajským ředitelem v republice. Za svou práci pro Ústecký kraj obdržel kromě díků a uznání také pamětní medaili a dary z rukou policiejního prezidenta a hejtmanky Jany Vaňhové.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
Rozloučení s krajským ředitelem Policie ČR Jiřím Vorálkem

 

2
Primátoři na jednání - Vít Mandík, František Pelant a Jan Mareš

3
Vlastimil Vozka a Ladislav Chlupáč

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 15.11.2011 / 15.11.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém