Orientační nabídka


 

SAFETY ROAD 2014

safety road
 

 
 

Ve dnech 14. 4. – 16.4. 2014 probíhala na Krajském úřadě Ústeckého kraje a v Domě kultury Litoměřice zážitková prevence pro začínající řidiče z řad studentů Středních škol, okresu Ústí nad Labem a Litoměřice.

 

Tato akce probíhala již druhým rokem ve spolupráci s Krajskou policií České republiky a BESIP – Ministerstvem dopravy.

Celkem se jí zúčastnilo na 1200 studentů, kteří si mohli projít stanovištěm s opileckými brýlemi, drogovými brýlemi, vyzkoušet si jaké to je řídit motorku pod vlivem alkoholu a to pomocí brýlí simulující 1,5 promile alkoholu.

Dále pro ně byl připraven automobilový trenažér, simulátor nárazu, otočný simulátor, ukázka výstroje Speciální pořádkové jednotky Policie ČR. Stanoviště záchranářů poskytlo studentům názornou ukázku první pomoci.

 

Držitelé řidičského průkazu se mohli přihlásit do soutěže v „Parkování na přesnost“, kterou zajišťovala autoškola ze Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem a v Litoměřicích autoškola VARCHOL.

Cílem této soutěže bylo co nejpřesněji zaparkovat v předu k označené překážce a vzadu. Poté byly centimetry sečteny a student s nejmenším počtem centimetrů byl vyhlášen vítězem.

K předání a vyhlášení vítězů z řad dívek a chlapců došlo slavnostně dne 29.4.2014. Z chlapců v Ústí nad Labem se vítězem stal student ze Střední průmyslové školy a dívka ze Střední školy obchodu, služeb a řemesel Trmice.

V Litoměřicích to pak byl student ze Střední odborné školy Roudnice nad Labem a dívka ze Střední školy Pohoda Litoměřice.

Ceny předal za Ústecký kraj radní pro dopravu pan Jaroslav Komínek, za odbor dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje Veronika Dvořáčková a za Ministerstvo dopravy BESIP manažer pro Ústecký kraj pan Jan Pechout.

 

Jelikož měl projekt i tento rok velký ohlas z řad studentů i představitelů škol, bude se Ústecký kraj snažit v tomto duchu pokračovat a příští rok tak navštívit další města Ústeckého kraje.

Jaroslav Komínek

 

 

Jaroslav Komínek
Radní pro dopravu Jaroslav Komínek předal dárkový šek studentovi Střední odborné školy Roudnice n/L

 

 

 

Jaroslav Komínek

 

 

speciální jednotka pčr

 

 

 
Zodpovídá: Veronika Křížová Dvořáčková
Vytvořeno / změněno: 16.5.2014 / 16.5.2014
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Doprava > BESIP
 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém