Orientační nabídka


 

Safety Road přispívá k prevenci rizikového chování na silnicích

foto
I v letošním roce Ústecký kraj ve spolupráci s týmem BESIP a Krajským ředitelstvím Policie Ústeckého kraje realizoval preventivní akci pro mladé řidiče "Safety Road". Během uplynulých dvou dnů se mohli studenti středních škol i široká veřejnost prostřednictvím simulátorů a trenažérů seznámit s riziky silničního provozu. Cílem akce je eliminovat časté tragické nehody zejména mladých řidičů.
Tisková zpráva ze dne 15. září 2017
 

 
 

 

„Safety Road se letos uskutečnila popáté a stejně jako v předchozích letech je zaměřena na mladé začínající řidiče, kteří jsou nejrizikovější skupinou na silnicích. Ze statistik vyplývá, že ti, co vlastní řidičák zhruba dva roky, tak se nejčastěji stávají viníky dopravních nehod,“ řekl krajský koordinátor BESIPu Jan Pechout. Spolu s BESIPem a dalšími se na přípravě akce intenzivně podílí také Odbor dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje. „V Ústeckém kraji klademe velký důraz na prevenci, protože té nikdy není dost, obzvlášť když se týká bezpečnosti na silnicích, ale nejen akcemi zaměřenými na mladistvé. Na příští týden plánujeme další ročník dopravně preventivní akce Den s kamiony,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

 

Studenti si mohli v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje vyzkoušet nejrůznější simulátory dopravních nehod a rizik silničního provozu, ovlivnění omamnými látkami pomocí simulačních brýlí či trenažér motocyklu a automobilu. Na akci nechybělo ani školení v podávání první pomoci a představení policejní techniky, včetně nástrojů pořádkové policie. Zájem studentů vzbudil především otočný simulátor a zkouška nárazu v 30km rychlosti. Držitelé řidičského průkazu se mohli také zúčastnit soutěže „Parkování na přesnost“, ve které se hrálo o hodnotné ceny. Celou akci pak každou hodinu zpestřilo vystoupení biketrialu.

 

V pořadí již pátý ročník této preventivní akce zaznamenal vysokou návštěvnost zejména z řad studentů. Kromě prostorů Krajského úřadu Ústeckého kraje Safety Road zavítala i do Kadaně a na Střední průmyslovou školu v Ústí nad Labem.

 

Už sedmý ročník akce Den s kamiony se uskuteční v úterý 19. září na dálnici D8 na 78 km ve směru Ústí n. L. – státní hranice s BRD.

 

Ústecký kraj se také v letošním roce připojil do projektu Bezpečně do škol. Na žáky prvních tříd tak čekaly na lavici reflexní batůžky s výbavou do školy. Projekt je zaměřen na bezpečnost v silničním provozu na začátku školního roku.


foto
Krajský koordinátor BESIPu Jan Pechout.

foto
Akce Safety Road je zacílena na studenty středních škol.

foto
Simulátor čelního nárazu.

foto
Simulace převrácení automobilu na bok a na střechu.

foto

foto
Včasné poskytnutí první pomoci zvyšuje šanci na přežití.

foto

foto
Studenti měli možnost vyzkoušet si i trenažéry - motocykl i osobní automobil.

foto
Brýle simulující opilost nebo stav po užití drog.

foto

foto

foto 

 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 15.9.2017 / 15.9.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies