Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Safety road upozorňuje mladé řidiče na dopravní rizika

 
foto
V průběhu tří dnů proběhla v Mostě, Děčíně a Rumburku preventivní akce pro mladé řidiče SAFETY ROAD, kteří se prostřednictvím simulátorů, trenažérů i přednášek seznámili s riziky silničního provozu. Cílem akce je eliminovat časté tragické nehody zejména mladých řidičů.
Tisková zpráva ze dne 19. září 2019
 

 
 

V Ústeckém kraji klademe velký důraz na dopravní prevenci. Jsme jediný kraj, který dělá tuto preventivní akci pro mladé řidiče, a byl bych moc rád, abyste si z dnešního dne odnesli rozhodně něco více než jen to, že nemusíte sedět ve škole. A věřte mi, že po vyzkoušení simulátorů na vlastní kůži se budete vždycky poutat. Vždy když usednete za volant, jezděte rozvážně a bezpečně, aby se už neopakovala nehoda dvou děvčat u Obrnic a řada dalších nehod, kde přišli o život řidiči ve vašem věku,“ řekl na úvod náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. 

 

Z policejních statistik vyplývá, že Ti, co vlastní řidičák zhruba dva roky, tak se ze třiceti procent stávají viníky dopravních nehod.

 

„Letos jsme opět oslovili Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a Zdravotní záchrannou službu Ústeckého kraje o spolupráci na projektu. Jedná se o nezastupitelné složky IZS, které se na místech tragických nehod denně setkávají,“ dodává krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

  

Středoškoláci si mohli vyzkoušet nejrůznější simulátory dopravních nehod a rizik silničního provozu, ovlivnění omamnými látkami pomocí simulačních brýlí či trenažér motocyklu a automobilu. Na akci si mohli studenti vyzkoušet základy první pomoci a nechybělo ani představení hasičské techniky i policejní techniky, včetně nástrojů pořádkové policie. Držitelé řidičského průkazu si mohli zkusit parkování na přesnost a vyhrát hodnotné ceny.


 

foto

foto
Zprava krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová, náměstek hejtmana Jaroslav Komínek a dopravní expert Jan Pechout.

foto

foto

foto

foto
Otočný simulátor.

foto

foto

foto

foto

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2019 / 19.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém