Orientační nabídka


 

ŠANCE 2016 představila školy Ústeckého kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Na 25 státních, soukromých i církevních škol z Ústeckého kraje se v uplynulých dnech zúčastnilo regionálního veletrhu středního vzdělávání ŠANCE 2016, který proběhl v teplickém Domě kultury. Převážnou většinu z nich zastupovaly příspěvkové školy Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 19. října 2016
 

 
 

„Návrat Šance do Teplic se nám podařil po sedmi letech,“ pochvalovala si akci vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy kraje Dagmar Waicová při osobní návštěvě. „V minulosti probíhalo představení škol v menším rozměru v Duchcově. Pro letošní rok jsme se s teplickým Úřadem práce a zdejším magistrátem dohodli na prezentaci v Domě kultury v Teplicích, které jsou vzhledem k dopravní obslužnosti dobře dostupné pro zájemce z širokého okolí,“ dodala Dagmar Waicová, která současně upozornila na rozsáhlé investice kraje do školských zařízení. „Naší snahou je podchytit zájem dětí o studium v regionu,“ vysvětlila Dagmar Waicová.  

V rámci přehlídky se letos představilo sedm škol přímo z Teplic, 17 jich reprezentovalo další lokality Ústeckého kraje. „Zájem o veletrh byl skutečně výrazný,“ potvrdila ředitelka teplického kontaktního pracoviště Úřadu práce Martina Bečvářová. A to jak ze strany představujících se subjektů, tak ze strany návštěvníků. Neděli využili mladí zájemci především s rodiči, v pondělí přijížděli hlavně žáci základních škol se svými pedagogy. „Pro příští rok bychom nabídku prezentujících škol rádi rozšířili. Osobní kontakt je ve výběru studijního oboru nespornou výhodou nejen pro nerozhodnuté,“ dodala Martina Bečvářová.

Pozitivní ohlasy na letošní veletrh vyslovili také zástupci prezentujících se středních škol. „Za jedny z organizátorů mohu potvrdit, že v porovnání s předcházejícími ročníky byl zájem ze strany žáků nesrovnatelně vyšší. Především rodiče příznivě hodnotili také přesun veletrhu z Duchova do spádovějších Teplic,“ konstatoval ředitel Střední školy stavební a strojní, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, Aleš Frýdl.

web
Jedním ze spoluorganizátorů byla také Střední škola stavební a strojní Teplice

web

web
Zástupci čtyř organizátorů veletrhu při jeho zahájení

web
Zájem o byl opravdu velký

web

 

 


 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 19.10.2016 / 19.10.2016 | Zveřejnit od-do: 19.10.2016-19.11.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém