Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Šárka Pravdová z Lovosic se stala Ženou regionu za Ústecký kraj

 
001
Šéfka rodinného centra Mozaika v Lovosicích, které nabízí široké spektrum služeb pro rodiny s dětmi je nově i Ženou regionu Ústeckého kraje pro rok 2019. Šárka Pravdová nyní postupuje do celostátního kola, které se uskuteční na konci října v Senátu Parlamentu ČR. Každoročně blahopřeje všem nominovaným i vítězce náměstek hejtmana Jaroslav Komínek, který krajské kolo této ankety i dlouhodobě podporuje.
Tisková zpráva ze dne 5. září 2019
 

 
 

„Není to jenom ocenění mé vlastní práce, ale i celého našeho týmu a všech lidí, kteří s námi spolupracují. Moc děkuji všem kolegům i těm, kteří mi dali hlas,“ reagovala na vítězství Šárka Pravdová.

Všem finalistkám poblahopřál i náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. „Je mi ctí setkat se se ženami, které se věnují nejen svojí profesi, ale aktivní jsou také ve veřejné sféře, pomáhají hendikepovaným, dětem nebo seniorům, nezištně se podílí na různých aktivitách a k tomu stíhají péči o rodinu a svoji práci. Tyto ženy mají můj obdiv a takovým symbolickým poděkováním je pro ně i udílení cen Žena regionu. Blahopřeji proto vítězce této soutěže a držím jí palce do celostátního kola, kde bude reprezentovat náš kraj,“ uvedl náměstek hejtmana Komínek.

Pro ženy regionu hlasovali zájemci prostřednictvím internetu do konce srpna. Vyhlášení vítězky proběhlo ve středu 4. září na Krajském úřadě v Ústí nad Labem. „Letos máme jubilejní desátý ročník Ženy regionu. Oceňujeme dámy, které kromě své běžné pracovní činnosti a péče o rodinu zvládají dělat i něco navíc. V hlasování nám došlo více než 40 tisíc hlasů, je tedy vidět, že zájem o vaše příběhy je mezi lidmi obrovský,“ vzkázala účastnicím ředitelka projektu Marie Heřmánková.

Centrum Mozaika se v roce 2018 stalo zdravotním zařízením a registrovanou sociální službou. Poskytuje také odborné dluhové poradenství. Šárka Pravdová plánuje z Mozaiky vytvořit nejlepší centrum v ČR s komplexními službami na podporu rodičovství.

Finalistky z Ústeckého kraje:

Kamila Češpivová

Kamila je maminkou dvou dětí, a kromě péče o rodinu a svého běžného zaměstnání pomáhá i ostatním. Její velkou zálibou jsou motorky. Staly se jí proto i předlohou pro charitativní kalendář s názvem Jednou stopou pro…, díky kterému se jí podařilo vybrat peníze na pomoc dívce s metabolickou poruchou - CDG syndromem, chlapci postiženého levostrannou obrnou a hydrocefalem nebo dívce s mozkovou obrnou. Ve volném čase organizuje srazy motorkářů, věnuje se dětem a daruje krev.

Ivana Chutná

Ivana je původní profesí zdravotní sestra. Po osobních zkušenostech založila poradnu tradiční čínské medicíny. Pořádá zde semináře, zabývá se léčbou rostlinami, akupunkturou, dietoterapií nebo psychoterapií. Ve volných chvílích objevuje čínské byliny a produkty, které by mohly ulehčit tíživé zdravotní situaci jejím klientům. Má dvě děti.

Romana Ducháčková

Romana pracuje v Domově sv. Máří Magdaleny, kde se věnuje matkám v nouzi. Pomáhá jim při osvojování základních kompetencí a stará se i o děti. Přestože je její práce náročná, pečuje i o opuštěné hroby řádových sester na místním hřbitově, předčítá trvale ležícím seniorům v Domově Potoky ve Chřibské a neváhá se vrátit do práce, která je pro ni spíše posláním, kdykoli ji někdo potřebuje. A to často na úkor svých zájmů a vlastní rodiny.

Veronika Kerberová

Veronika opustila jistotu zaměstnání u prominentních nadnárodních společností a zasvětila svůj život pomoci jiným lidem. Vede charitativní projekty zaměřené na děti z dětských domovů, seniory, spoluobčany ve finanční tísni i zvířata. Její sdružení ale podporuje i kulturu, cestovní ruch nebo umění.

Lenka Krbcová Mašínová

Lenka je ředitelkou neziskové organizace Fokus Labe, která přes 20 let pomáhá v oblasti zaměstnávání občanů s dlouhodobým duševním onemocněním. Lenka je maminkou třech dětí a podílí se na prosazování neústavní péče a rozvoji sociální ekonomiky, poradenství, rehabilitací a terapeutických dílen pro lidi s vážným duševním onemocněním. Bojuje za práva těch, kteří jsou zvyklí spíše na nepochopení a zatracení.

Šárka Pravdová

Šárka je ředitelkou neziskové organizace Rodinného centra Mozaika v Lovosicích. Loni se centrum stalo i zdravotním zařízením a registrovanou sociální službou. Má dva syny. Přestože se mladší chlapec narodil s vážnou vadou oka v době, kdy vedla Šárka naplno centrum, zvládla se s těžkou životní situací vypořádat a Mozaiku dál řídit. Svými aktivitami inspiruje a motivuje okolí a jejím cílem je vybudovat nejlepší centrum v Čechách s komplexními službami na podporu rodičovství.

Lucie Štarmanová

Lucie byla učitelkou v mateřské školce, účastnila se řady charitativních běhů, stala se Dobrým andělem i Ježíškovým vnoučetem. Následně se intenzivně starala o opuštěného seniora a stala se dárkyní krve i kostní dřeně. Při vyšetření však lékaři odhalili zhoubný nádor. Přestože podstupuje intenzivní striktní léčbu, stále pomáhá dětem ze školky a dál se vzdělává, aby se získala kvalifikaci do sociálních služeb a mohla pomáhat ještě více.

Hana Vodrážková

Hana založila před 16 lety neziskovou organizaci RADKA. Se dvěma syny na mateřské dovolené se totiž ocitla jako řada jiných matek ve společenské izolaci. Z jedné místnosti se jí podařilo vybudovat čtyři pracoviště a zaměstnávat 40 lidí. Organizace poskytuje volnočasové aktivity, vzdělávací a sociální služby, rozvíjí dobrovolnictví. Hana se věnuje i rodinám s dětmi, zřídila soukromou mateřskou a základní školu a provozuje i dětskou skupinu. Minulý rok dokonce zasedla v zastupitelstvu.

Jana Zárubová

Jana je zakladatelkou azylu pro opuštěné kočky. Vzdala se komfortu vlastního domu a proměnila jej v útočiště pro zvířata. Vlastní depozitum pro pozitivní a dlouhodobě nemocná zvířata a unikátní ježčí vesničku, kde pečuje o ohrožené ježky. Jana navíc přednáší na základních školách o činnosti útulku a ochraně přírody, pomáhá s odchytem a léčením koček ve vyloučených lokalitách a buduje důstojné prostory pro již staré kočky. Sama se stará asi o sto zvířat.

Renata Zrníková

Renata se prostřednictvím své funkce starostky města Ústí nad Labem zasadila o vylepšení života místních obyvatel, prosadila spoustu nápadů a komunální politice se věnuje i nyní jako zastupitelka. Pomohla dětskému domovu, seniorům, handicapovaným i útulku pro zvířata. Věnovala se i rodinnému podnikání a v současnosti pracuje ve vědecké knihovně. Má dvě děti.

02

03

03

04

05

06

07

08

10
Vítězka Ženy regionu Ústeckého kraje 2019 Šárka Pravdová (vpravo).

11
Náměstek hejtmana Jaroslav Komínek při gratulaci vítězce.

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obrázek
Nadpis
Text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text

 
 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 5.9.2019 / 5.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém