Orientační nabídka


 

Se starosty v Bílině hlavně o dotacích

Den s Ústeckým krajem – tedy setkání vedení kraje se starosty okresu Teplice, hostila tentokrát Bílina, kde přítomné vítala starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová. Radní představili aktivity kraje v letošním roce a v diskuzi zodpověděli dotazy přítomných. Na Teplicku se starostové zajímali o energetiku, dotace a přípravu vyhlášení nové CHKO.
Tisková zpráva z 14. května 2024
01
 

 
 

„Starostům jsme představili vše, co může jejich občany zajímat. Důležité pro tuto oblast bude zapojení do Operačního programu Spravedlivá transformace. Hlavně jsme si ale přijeli vyslechnout jejich starosti a podněty, se kterými se jim snažíme co nejvíce pomoct,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Hejtmana doprovodili členové Rady Ústeckého kraje Jiří Kulhánek, Lubomíra Mejstříková, Jiří Řehák, Jan Růžička a Radim Laibl.

K tématům, která se na setkání řešila, patřila kromě energetiky a nových zdrojů energie také možnost čerpání dotací, např. na výstavbu mateřské školky. Řada starostů pak projevila zájem o rozšíření a investice do družin při základních školách. Hovořilo se i o opravách silnic, zejména těch ve správě ŘSD. Jedním z podnětů, který si rada kraje odváží, je problematika připravovaného vyhlášení CHKO Krušné hory.

Vedení kraje doprovázeli také vedoucí odborů krajského úřadu, kteří na místě doplňovali konkrétní podrobnosti, a zástupci dalších krajem zřizovaných organizací, jako je Datové centrum ÚK, Energetické centrum ÚK, Inovační centrum ÚK, Regionální rozvojová agentura ÚK a Krajská zdravotní, a.s.

 

V květnu pokračují Dny s Ústeckým krajem v Dolních Zálezlech a v červnu v Rumburku.

 

1
Rada kraje v Bílině: radní Jan Růžička, náměstek Jiří Řehák, náměstek Jiří Kulhánek, hejtman Jan Schiller, náměstkyně Lubomíra Mejstříková a radní Radím Laibl

2
Starostové se ptali, zde starosta Krupky Jan Kuzma

3

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 14.5.2024 / 14.5.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém