Orientační nabídka


 

Se starosty v Kadani se diskutovalo o školství i dotacích

Rada Ústeckého kraje pokračuje v cyklu výjezdů za starostkami a starosty do jednotlivých okresů Ústeckého kraje. Letošní druhé zastavení patřilo okresu Chomutov. Vedení kraje se se zástupci obcí sešlo v Kadani, kde je přivítal starosta Jan Losenický. Kromě představení aktivit kraje v nadcházejícím roce nechyběly ani prezentace Inovačního, Energetického a Datového centra Ústeckého kraje, které nabízejí pro obce řadu zajímavých činností.
01
 

 
 

„Starostům jsme představili vše, co jsme si pro okres Chomutov na letošní rok připravili, včetně plánovaného rozvoje nemocnice Chomutov ze strany Krajské zdravotní. Hlavně jsme si ale přijeli vyslechnout jejich starosti a podněty, se kterými se jim snažíme co nejvíce pomoct,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Hejtmana doprovodili členové Rady Ústeckého kraje Jiří Kulhánek, Lubomíra Mejstříková, Iva Dvořáková, Jindra Zalabáková, Jan Růžička, Tomáš Rieger, Radim Laibl a Marek Hrabáč.

K tématům, která se na setkání řešila, patřila doprava a školství, dále plánovaný vznik CHKO Krušné hory a plánované Změny zásad územního rozvoje. Pro starosty byly zajímavé informace o různých krajských dotačních možnostech i o pomoci ze strany krajských organizací.  Vedení kraje doprovázeli také vedoucí odborů krajského úřadu, kteří na místě doplňovali konkrétní podrobnosti.

V březnu pokračují Dny s Ústeckým krajem v Žatci, v dubnu v Lovosicích a Dolních Zálezlech a v červnu v Rumburku.

1
Výjezd Rady Ústeckého kraje do Kadaně. Na snímku náměstkyně Lubomíra Mejstříková, náměstek Jiří Kulhánek, hejtman Jan Schiller a radní Jan Růžička.

2
Zaplněný sál kadaňské Střelnice

3
Rada kraje ve složení (zleva) Iva Dvořáková, Marek Hrabáč, Jindra Zalabáková, Lubomíra Mejstříková, Jiří Kulhánek, Jan Schiller, Jan Růžička, Tomáš Rieger a Radim Laibl

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 6.2.2024 / 6.2.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém