Orientační nabídka


 

Seminář o rozvoji bezbariérové dopravy v Ústeckém kraji

1
Národní rada pro osoby se zdravotním postižením ve spolupráci s Ústeckým krajem a pod záštitou hejtmana Bubeníčka připravily seminář na téma Rozvoj bezbariérové dopravy v ČR a v Ústeckém kraji. Realizací semináře se naplňuje Plán vyrovnání příležitostí osob se zdravotním postižením v Ústeckém krajina období 2015 – 2020.
Tisková zpráva z 6. prosince 2018
 

 
 

V úvodu promluvil náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek: „Požadavky osob se zdravotním omezením jsme zapracovali na standardů Dopravy Ústeckého kraje. Proto máme autobusy nízkopodlažní, vybavené zvukovým i světelným systémem. Naší snahou je také koordinovat s městy a obcemi výstavbu autobusových zastávek, aby autobusy mohly zajíždět co nejblíže k chodníkům a nastupování tak bylo pro všechny co nejsnazší.“


Dalšími řečníky byli náměstek pro osobní dopravu Českých drah Michal Štěpán, který informoval o systému přepravy osob s postižením a úpravách vozů pro potřeby těchto cestujících, vedoucí oddělení dopravní obslužnosti krajského úřadu Jakub Jeřábek a náměstek ředitele Dopravního podniku Chomutova a Jirkova Václav Záveský. Seminář ukončil krajský zastupitel a předseda Poradního orgánu hejtmana pro seniory a zdravotně postižené Pavel Csonka, který ujistil, že se tento orgán bude připomínkami ze semináře zabývat.


Předseda krajského výboru NRZP Ústeckého kraje Jaroslav Slavík zmínil, že se již nyní začíná připravovat Plán vyrovnání příležitostí pro další období. Podněty by měly dále směřovat už do podkladových fází investic Ústeckého kraje, aby byly potřeby osob se zdravotním postižením zohledněny již v rámci projektové přípravy.


1
Seminář zahájil náměstek Jaroslav Komínek, vlevo Michal Štěpán, náměstek generálního ředitele a člen představenstva Českých drah a.s.

2
Předseda KV NRZP Jaroslav Slavík, za ním ředitel odboru regionálních aktivit NRZP Pavel Hříbek

3

4
Předseda poradního orgánu hejtmana pro seniory a zdravotně postižené Pavel Csonka

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 6.12.2018 / 6.12.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém