Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Seniorská obálka pomáhá záchranářům a zachraňuje životy

 
FOTO
Nejen senioři, ale i handicapovaní či dlouhodobě nemocní mají možnost vyplnit si takzvanou ICE kartu neboli Seniorskou obálku, která obsahuje důležité informace o pacientovi. Ústecký kraj patří mezi deset krajů republiky, které se do projektu zapojily. Seniorská obálka je ke stažení ZDARMA! Aktuálně ji mohou čtenáři najít i na zadní straně Seniorských listů.
 

 
 

Vyplněná karta pomáhá zdravotníkům v případech, kdy je pacient v bezvědomí nebo ve stavu, kdy není schopen sám komunikovat. Do Seniorské obálky by měli pacienti nebo jejich příbuzní vyplnit svoji anamnézu, prodělané operace, alergie, seznam léků, které užívají, i kontaktní osoby. Formulář by měli umístit na viditelné a dostupné místo. „Doporučujeme, aby si senioři nebo nemocní umístili obálku například na vchodové dveře zevnitř bytu nebo na lednici. Přivolaná pomoc se tak může snáze do těchto dokumentů podívat a člověku pomoci,“ říká 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

Návod na správné vyplnění:  http://www.zzsuk.cz/wp-content/uploads/2019/09/N%C3%A1vod-k-vypln%C4%9Bn%C3%AD-Seniorsk%C3%A1-ob%C3%A1lka.pdf

 

Karta I.C.E. ke stažení: https://www.kr-ustecky.cz/seniorska-obalka/ds-100509/p1=233408

 

foto

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 18.9.2019 / 18.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém