Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Seriál Roberta Sedláčka Sever se vrací do Ústeckého kraje. Předpremiéra se uskuteční v Bílině

 
foto
Kriminální minisérie Sever se vrací do Ústeckého kraje. Bílina, Teplice, Ústí nad Labem se staly ústředními kulisami seriálu. A právě v Bílině v letním kině se od 20:30 uskuteční předpremiéra prvních dvou dílů. Vstup na bílinskou předpremiéru je zdarma. Na premiéru se diváci mohou těšit na svých obrazovkách 2. září.
Tisková zpráva ze dne 27. srpna 2019
 

 
 

„Kriminálka Sever je dalším počinem filmařů, kteří si našli cestu do našeho kraje. Jsem rád, že se k nám filmaři vrací. Natáčení jsou velkým ekonomickým přínosem pro region. Poděkování patří hlavně kolegům z Filmové kanceláře Ústeckého kraje, kteří s tvůrci aktivně spolupracují,“ řekl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

 

Jiří Mádl se stane nadějným kriminalistou, který naivně uvěří ve vyšší princip, za což je následně vytrestán. V šestidílném detektivním thrilleru ztvárňuje hlavní postavu, inženýra Petra Svobodu, který pracuje na stavebním odboru radnice. Poté, co se jako svědek brutální vraždy setkává se svým spolužákem z gymnázia, se rozhodne stát kriminalistou. Vyhovuje to jeho smyslu pro spravedlnost. Chce hrát fair, ale narazí.

 

Kromě hlavní korupční kauzy, která se line celým seriálem, řeší každý díl jeden konkrétní kriminální případ. Štáb natáčel od prosince minulého roku do letošního května v trojúhelníku měst Teplice, Bílina a Ústí nad Labem. Symbolem seriálu je skalnatý vrch Bořeň.

 

„Je mi velkou ctí přivítat předpremiéru seriálu Sever v Bílině. Zároveň zvu všechny diváky seriálu do našeho letního kina v areálu lázeňského parku Kyselka. Chtěla bych touto cestou také poděkovat filmařům i Filmové kanceláři Ústeckého kraje za skvělou spolupráci jak při organizaci předpremiéry, tak během samotného natáčení,“ řekla starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová.  

 

„Jsem rád, že prvními diváky Severu budou obyvatelé Bíliny, kam se po čase zase vracíme. I díky vstřícnosti městského úřadu probíhalo natáčení bez větších problémů. Možná, že se místní obyvatelé, kteří účinkovali v komparzu, na obrazovce sami najdou," dodal producent Petr Bílek

 

režie: Robert Sedláček // dramaturgie: Jan Lekeš, Jan Otčenášek // kamera: Jan Šuster // střih: Josef Krajbich // zvuk: Robert Slezák // hudba: Michal Rataj // architekti: Martin Kurel, Lukáš Máslo // výkonný producent ČT: Jan Rolínek // producent: Petr Bílek – FilmBrigade  // kreativní producent ČT: Jan Lekeš

 

 

hrají: Jiří Mádl, Štěpán Benoni, Eliška Křenková, Roman Luknár, Aleš Bílík, Martin Havelka, Martin Pechlát, Tomáš Turek, Robert Řasa, Denisa Barešová, Anna Thu Nguyenová, Luboš Veselý, Justin Svoboda, Jan Novotný, Pavla Beretová, Martin Myšička, Petra Špalková, Taťjana Medvecká a další.

 

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 27.8.2019 / 27.8.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém