Orientační nabídka


 

Šest Křesadel a nekonečně vděku dobrovolníkům z Ústeckého kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Křesadlo
Křesadlo, jak stojí v záhlaví akce udělování cen dobrovolníkům z Ústeckého kraje, je symbolem vykřesané jiskřičky lidství a myšlenka jeho udělování je duševním vlastnictvím o.s. Hestia. Ústecký kraj zažil již sedmý ročník...
 

 
 

Tisková zpráva z 12. března 2009

S podtitulem Cena pro obyčejné lidí, kteří dělají neobyčejné věci, jsou každoročně ze stovek dobrovolníků v našem kraji vybíráni nositelé ceny Křesadla. Tuto tradiční akci, která se dočkala už sedmého pokračování, pořádá Dobrovolnické centrum, o. s. v Ústí nad Labem a záštitu převzala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, primátor krajského města Jan Kubata a spolu s nimi byli na slavnostním udělování křesadel včera přítomni i další hosté.

     Ve střekovském Činoherním studiu zaznělo ve středu 11. března večer šest zajímavých, emočně hodnotných a příkladných příběhů nových nositelů Křesala za rok 2008. Hejtmanka Jana Vaňhová řekla úvodem večera: „Myslím, že dobrovolníci, kteří dnes převezmou ceny Křesadlo 2006, mohou sloužit pro mnohé další jako vzor. Nejde jen o samotnou dobrovolnickou práci. Je za tím, podle mne, mnohem víc. Jde o určitý životní postoj, o přístup ke svému okolí, k ostatním lidem. Byla bych ráda, kdyby občanů s podobným postojem k životu v našem kraji přibývalo.Věřím také, že v budoucnu se dočkáme toho, že práce dobrovolníků bude v naší republice stejně běžná jako je tomu v jiných zemích.“ Za všechny přítomné pak samozřejmě vyjádřila všem oceněných dík a uznání a hlubokou úctu.

     V komisi Křesadla 2008 byla mezi osmičkou hodnotících také členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková. Řekla nám: „Osobně mě zaujala mladá slečna, nejmladší dobrovolnice vůbec, která začala pomáhat handikepovaným již jako šestnáctiletá. Také mě oslovil příběh muže, který ač sám trpí roztroušenou skĺerózou, aktivně pomáhá s administrativou v neziskové organizaci. Tito teenageři pomáhají se zvládáním každodenních činností lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí jako my ostatní a jejich příběhy zároveň motivují i ostatní, aby se k dobrovolnictví přidali.“

            K 37 nositelům Křesadla z předcházejících šesti ročníků nyní přibyli: Vilemína Svobodová  z Loun, Milada Doležalová a Václav Bulánek (oba z Ústí n. L.), Milena Liptáková  z Úlovic u Ročova, Barbora Borkovcová z Děčína a Petra Písaříková z Chomutova. Cena za Firemní dobrovolnictví byla udělena společnosti Severočeské vodovody a kanalizace.

 

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

 

J.Vaňhová
Hejtmanka Jana Vaňhová otevírá slavnostní večer s udělováním cen Křesadlo za rok 2008

        

2
Cenu Křesadla přebírá Vilemína Svobodová ze Senior klubu Louny. Spolu s ní a Janou Vaňhovou je na snímku i Lenka Černá, ředitelka Dobrovolnického centra v Ústí n.L.

 

3

Z večera předávání Křesadel...

4

6
Křesadlo je originálním dílem kováře Jaroslava Zívala

5
Šestice nových držitelů ceny Křesadlo 2008

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 12.3.2009 / 12.3.2009 | Zveřejnit od-do: 12.3.2009-11.4.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies