Orientační nabídka


 

Setkání hejtmana se starosty na Chomutovsku patřilo dopravě

1
Hejtman Oldřich Bubeníček, radní pro dopravu Jaroslav Komínek a vedoucí odborů krajského úřadu se setkal na zámečku v Údlicích se starosty okresu Chomutov. Jednalo se o další z řady hejtmanských dní, letošní ročník uzavře ještě obdobná akce ve čtvrtek v Lounech. Jako obvykle se starostové zajímali nejvíce o opravy komunikací.
Tisková zpráva ze dne 26. listopadu 2013
 

 
 

Hejtman Bubeníček v úvodu představil programové prohlášení krajské koalice a strategická témata, která krajská vláda řeší. Zmínil vznikající koncepci zdravotnictví, plánované vytvoření záchytek, dostavbu páteřních komunikací ve správě státu, podporu technického vzdělávání. Vysvětlil také svůj postoj k případnému prolomení těžebních limitů. „Není tajemstvím, že jsem pro prolomení limitů, ale stále opakuji, že za podmínky vyrovnání se s obyvateli dotčených obcí. Sociální situace na Mostecku není jednoduchá a utlumení těžby by výrazně zvýšilo nezaměstnanost,“ upřesnil hejtman Oldřich Bubeníček.

V následující diskuzi se starostové ptali především na plánované opravy silnic a změny jízdních řádů. Stále populární je také Fond Ústeckého kraje, ve kterém je ovšem v letošním roce výrazně méně prostředků. Proto i žádosti jsou uspokojovány v menším finančním objemu. Starosta Mašťova poděkoval kraji za vyřešení problému s dopravou do vojenského prostoru. Starostové se s hejtmanem shodli na tom, že spolupráce s krajským úřadem je vstřícná a dobrá.

V letošním roce již hejtman navštívil šest okresů, na Lounsko zamíří ještě do konce listopadu. V setkání se starosty bude pokračovat i v příštím roce, neboť řada záležitostí se nejlépe domluví a vyřeší v úzkém kruhu přímo na místě. Proto se nezapomíná ani na nejmenší obce při výjezdních cestách do mikroregionů.

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
V úvodu se hejtman Bubeníček pozdravil s ředitelem střední školy, na jejímž zámečku se setkání konalo, Václavem Sailerem

2
Starostové řešili záležitosti ohledně silnic s vedoucím odboru dopravy Jindřichem Fraňkem

3
V rozhovoru se starostou Března Valentou

4

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 26.11.2013 / 26.11.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém