Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví

 

Setkání krajských a saských zdravotnických záchranářů v Ústí nad Labem

 
FOTO
V úterý 28. listopadu uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, příspěvková organizace Ústeckého kraje, pod záštitou náměstka hejtmana Stanislava Rybáka workshop na téma: Organizace a kompetence zdravotnické záchranné služby v České republice a v Německu (Sasku)/Organisation und Kompetenzen des Rettungsdienstes in Tschechien und in Deutschland (Sachsen).
Tisková zpráva ze dne 29. listopadu 2017
 

 
 


„Jsou to přesně dva roky, co byla v Karlových Varech podepsána smlouva o přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb mezi Karlovarským, Libereckým i naším Ústeckým krajem a Saskem. Jsem rád, že se tato spolupráce postupnými kroky naplňuje a chtěl bych vám všem poděkovat za vaši práci,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana Stanislav Rybák.  

 

Konference se uskutečnila v rámci probíhajícího projektu „Podpora přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb“ podpořeného ze zdrojů Evropské unie. Hlavním cílem projektu je zlepšení spolupráce zdravotnických záchranných služeb v ČR a Sasku a tím zajištění řádově vyšší kvality a efektivity poskytování veřejných zdravotnických služeb díky znalosti a nastavení jednotných procesů a postupů, lepší komunikaci a jazykové vybavenosti, integraci a využití společných prostředků. „Cílem workshopu bylo seznámit účastníky s probíhající přeshraniční spoluprací zdravotnických záchranných služeb Ústeckého kraje a Saska," uvedl Prokop Voleník, tiskový mluvčí krajské záchranné služby. „Jedno z prezentovaných témat workshopu je problematika rozdílných kompetencí zdravotnických záchranářů při poskytování přednemocniční neodkladné péče na obou stranách hranice," upřesnil vedoucí manažer projektu Martin Repko.


foto
V úvodu promluvil náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

foto
Ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl.

foto

foto

foto

foto

foto
Vedoucí manažer projektu Martin Repko.

foto
Lektor výcvikového a vzdělávacího centra ZZS UK Martin Kubát.

foto


FOTO

 

 

 


 


 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 29.11.2017 / 29.11.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém