Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

SEV.EN má nového generálního ředitele, představil se hejtmanovi

 
1
Významná těžební a energetická skupina SEV.EN Energy má ve svém čele nového generálního ředitele. Luboš Pavlas navštívil hejtmana Oldřicha Bubeníčka, aby ho informoval o organizačních změnách ve skupině, plánech na pokračování těžby a následnou rekultivaci území a také deklaroval pokračování v podpoře rozvoje regionu.
Tisková zpráva z 6. března 2019
 

 
 

Významnou změnou je přesídlení hlavní společnosti do Lichtenštejnska. Dceřiné firmy ovšem nadále sídlí a působí v České republice. Ředitel Pavlas představil další plány na rozšíření portfolia společnosti včetně expanze do zahraničí. Zároveň ale zdůraznil, že společnost cítí silný závazek vůči kraji, ve kterém působí. Je připravena i nadále spolupracovat s krajem na rozvoji, zejména mosteckého regionu.

Hovořilo se také o ukončení těžby na lomu ČSA, která se očekává na přelomu let 2023 – 2024. Společnost připravuje následnou sanaci a rekultivaci území, přičemž jsou ve hře tři možné varianty. Jednou z možností je napuštění jámy na úroveň, při které se bude jednat o jezero bez přirozeného přítoku a odtoku, dále se uvažuje o ponechání prostoru přírodě bez výrazných zásahů, nebo o vytvoření soustavy propojených jezer. Ve Vršanském lomu by měla těžba pokračovat i nadále, pro uhlí je odbyt především v elektrárně Počerady, ale i v dalších provozech.

Ředitel Pavlas ujistil, že aktuálně nehrozí žádné masivní propouštění. Zaměstnanci, kteří nyní přicházejí o práci z důvodu utlumování těžby na lomu ČSA, dostávají nabídky na přesun do Vršanské uhelné.

1

2
U jednání byl také první náměstek Martin Klika a mluvčí společnosti Gabriela Sáričková Benešová.

3
Krajský úřad reprezentoval zástupce ředitele a vedoucí odboru kancelář hejtmana Luboš Trojna (vpravo).

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 6.3.2019 / 6.3.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém