Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích bude potřebovat investice

 
ikona
Výbor pro kulturu a památkovou péči podnikl pracovní návštěvu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích. Dana Veselská, nová ředitelka, je provedla všemi svěřenými nemovitostmi, s nimiž galerie hospodaří. Prohlédli si objekty Galerie a muzea litoměřické diecéze, depozitární budovy, hlavní budovu v Michalské ulici č. 7, Muzeum naivního umění, ale rovněž Kostel Zvěstování Panny Marie.
Tisková zpráva ze dne 17. února 2021
 

 
 

Předseda výboru Vlastimil Skála požádal ředitelku, aby zhodnotila své dosavadní působení v galerii a zeptal se na její vize ohledně dalšího rozvoje. „Plánů mám hodně. Hlavní problém jsou finance. Došlo ke snížení provozního příspěvku a z důvodů pandemické krize i ke snížení příjmů ze vstupného. Opravy potřebují především objekty depozitáře, stálých expozic Diecézního muzea a Muzea naivního umění, ale i Kostela Zvěstování Panny Marie. A to bude vyžadovat nemalé finanční prostředky. Musíme splnit všechny podmínky, které jsou pro umístění mnohdy výjimečných a unikátních sbírek v těchto objektech nezbytné,“ odpověděla Dana Veselská.

Situaci do značné míry komplikuje, že jde ve všech případech o výjimečné nemovité kulturní památky, které jsou umístěné uprostřed městské památkové rezervace. V těchto případech rekonstrukce bývá finančně nesmírně nákladná. 

Galerie připravuje projektové podklady k revitalizaci předního i zadního traktu měšťanského domu č. p. 24. „Chtěli bychom podpořit prezentaci sbírkového obsahu s využitím moderních galerijních trendů, jak jen to bude možné,“ doplnil ředitelku předseda Skála.

Vlevo pan Skála v sále gotiky

 Předseda výboru Vlastimil Skála (vlevo) při prohlídce galerie

 

venku
Ředitelka galerie Dana Veselská prezentuje své plány

kostel
Kostel Zvěstování Panny Marie má za tmy tajemnou atmosféru

 

monstrance
Monstrance z Olomoucka

 

 
Zodpovídá: Věra Říha
Vytvořeno / změněno: 17.2.2021 / 17.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém