Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Severočeská vědecká knihovna od 3. prosince opět otevřena

 
foto
Severočeská vědecká knihovna po více než měsíci otevírá všechna svá výpůjční oddělení a pobočky. Akce sice budou prozatím nadále probíhat pouze online, jinak však čtenáři budou moci v knihovně využívat většinu běžných služeb.
Tisková zpráva ze dne 2. prosince 2020
 

Odkazy


 
 

Severočeská vědecká knihovna musela být z důvodu nepříznivé epidemické situace od 22. října uzavřena. Měsíc od uzavření knihovna poskytovala své služby pouze online, od pondělí 23. listopadu pak k velké radosti čtenářů mohly v obou hlavních budovách knihovny i na všech pobočkách vzniknout výdejní okénka.

Posun do 3. stupně PES umožnil, že od čtvrtka 3. prosince knihovna po více než měsíční pauze otevírá všechna svá oddělení a pobočky. „Knihovna bude až na drobné změny fungovat v běžné provozní době, na kterou jsou naši uživatelé zvyklí. Veškeré informace o otevírací době a preventivních opatřeních naleznou čtenáři na našich webových stránkách www.skvul.cz,“ říká k obnovení provozu knihovny její ředitelka Jana Linhartová.  

„Stejně jako na jaře apeluji jak na kolegy v knihovně, tak na naše čtenáře, aby nepodceňovali dodržování preventivních opatření, dezinfikovali si ruce, pohybovali se v prostorách knihovny se zakrytými dýchacími cestami a dodržovali bezpečné dvoumetrové rozestupy. Zároveň čtenáře prosíme, aby se v knihovně zdržovali jen po nezbytně nutnou dobu a aby, v případě, že onemocní, odložili návštěvu knihovny na jindy,“ doplňuje Jana Linhartová. 

Knihovna bude poskytovat všechny své běžné služby, z důvodu vládního nařízení však musel být dočasně omezen maximální počet osob pohybujících se současně v jednotlivých odděleních. Kulturní a vzdělávací akce knihovny budou do konce roku probíhat pouze v prostředí online. 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 2.12.2020 / 2.12.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém