Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Severočeská vědecká knihovna znovuzahájila provoz

 
logo
Vláda ve svém usnesení č. 453 ze dne 23. dubna 2020 povolila od 27. dubna otevření knihoven. Na základě tohoto rozhodnutí se sešel krizový štáb Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem a projednal podmínky ke znovuotevření knihovny ve vztahu k současné situaci tak, aby byl zajištěn bezpečný provoz pro návštěvníky i zaměstnance knihovny. Z důvodu zajištění personálního a materiálního provozu se vedení knihovny spolu s krizovým štábem rozhodlo požádat svého zřizovatele, Ústecký kraj, o odložení otevření knihovny pro veřejnost na 4. května. Kraj této žádosti vyhověl.
Tisková zpráva ze dne 4. května 2020
 

 
 

Čtenáři se tak budou moci ode dneška vrátit do Severočeské vědecké knihovny v omezeném režimu a za zvýšených hygienických opatření. Stejně jako například v maloobchodních prodejnách budou muset návštěvníci i knihovníci používat dezinfekci a ochranné pomůcky a dodržovat rozestupy. Počet osob v půjčovnách se omezí.

Do odvolání nebudou poskytovány prezenční služby (čítárna, studovny, internetové stanice) a toalety. Věříme, že do budovy nebudou vstupovat návštěvníci s akutními zdravotními potížemi vykazující virové onemocnění nebo podléhající karanténě. Na organizaci bezpečného pohybu a dodržování hygienických pravidel v budově knihovny budou dohlížet knihovníci.

„Všem čtenářům jsme výpůjčky automaticky prodloužili do 30. června, a tak nemusí mít starosti, že bychom po nich vyžadovali zpozdné. S ohledem na hygienická nařízení bychom byli rádi, kdyby čtenáři přednostně využívali k vrácení zapůjčených knih návratového automatu ve vědecké části knihovny ve Velké Hradební 45, který je čtenářům k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu a v době nouzového stavu a uzavření knihovny byl využíván. Knihy si po vrácení 2–3 dny poleží v karanténě a teprve poté si je budou moci půjčit další čtenáři. Těm jsou v obou budovách knihovny k dispozici také samoobslužné výpůjční stanice, tzv. selfchecky. Věřím, že společně udržíme v prostorách knihovny bezpečné a zdravé prostředí,“ říká ředitelka Jana Linhartová.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 4.5.2020 / 4.5.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém