Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí a zemědělství

 

Severočeské farmářské trhy zaplaví nabídka jablečných produktů

 
001
Severočeské farmářské trhy ve znamení jablek a jablečných jídel. Na to všechno se mohou těšit návštěvníci farmářských trhů v Jirkově a Chomutově. Konkrétně v sobotu 27. 9. v Jirkově a o týden později v Chomutově, tedy 4. 10. Kromě rozšířené nabídky jablečných produktů a potravin, jako jsou čerstvá jablka, mošty, cider nebo třeba křížaly, bude také připravena soutěž, o nejlepší jablečný pokrm.
Tisková zpráva ze dne 17. září 2014
 

 
 

Severočeské farmářské trhy se konají pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. „Každou akci, která přiláká další návštěvníky na severočeské farmářské trhy, velmi vítám. Jsem rád, že se lidé učí stále více nakupovat u místních pěstitelů, kde je kvalita produktů s těmi v hypermarketech nesrovnatelná,“ uvedl hejtman. Všechny jablečné produkty na trhy přivezou pravidelní prodejci. V soutěži o nejlepší jablečný pokrm pak můžou místní obyvatelé vyhrát košík s farmářskými výrobky od pořadatele trhů a další ceny od městské samosprávy.  Účastníci soutěže mohou připravit dle svého nápadu jablečný pokrm či nápoj, který přinesou v sobotu, v den konání trhů, mezi osmou a desátou hodinou na náměstí, kde se trhy konají. Nejlepší tři pokrmy nebo nápoje, které porota vybere jako nejchutnější či nejzajímavější, obdrží věcné ceny. „Doufáme, že štrůdly budou v menšině a třeba objevíme nějaký fantastický místní jablečný recept, který, pokud nebude tajný, rádi zveřejníme i na webu Severočeských farmářských trhů,“ přiblížil akci Adam Weber, pořadatel Severočeských farmářských trhů. Zájemci o soutěž v Jirkově a Chomutově se mohou zaregistrovat ve svých městských informačních centrech. Tam si mohou rovnou vyzvednout zdarma dvě kila jablek na osobu, které do soutěže věnoval pořadatel Severočeských farmářských trhů. Zúčastnit se však mohou i ti, kteří budou chtít zpracovat jablka vlastní, registrace je ale nutná pro všechny.

Registrace a výdej jablek bude probíhat:
Infocentrum Jirkov, Kostelní 47, od úterý 23. 9. do pátku 26. 9. mezi 10.00 a 16.30 hod. Svá jídla pak přineste 27. 9. mezi 8. a 10. hodinou na farmářský trh na náměstí Dr. E. Beneše.
Infocentrum Chomutov, U Městských mlýnů 5885, od pondělí 29. 9. do pátku 3. 10., mezi 9.00 a 17.00 hod. Svá jídla pak přineste 4. 10. mezi 8. a 10. hodinou na farmářský trh na náměstí 1. máje.

Zdroj: Adam Weber, pořadatel Severočeských farmářských trhů, Český um – Artificium Bohemicum

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2014 / 17.9.2014 | Účinnost od-do: 17.9.2014-17.10.2014

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém