Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Silničáři v horách pracují nepřetržitě

 
1
Krušné hory postihla v uplynulých dnech sněhová kalamita, kdy v krátkém čase napadlo velké množství sněhu a situaci komplikovaly poryvy prudkého větru. Krajští silničáři vyjíždí za každého počasí a pracují na tom, aby horské silnice byly v maximální míře průjezdné, byť jen se zimní výbavou a zvýšenou opatrností. Do hor s nimi vyrazil také náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek.
Tisková zpráva z 11. ledna 2019
 

 
 

Při kontrole stavu silnic v Krušných horách a průběhu odstraňování následků kalamity jej doprovázel vedoucí chomutovského provozu Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Vladislav Smetana. Navštívili klíčové pracoviště v Krušných horách, dispečink v Kovářské, kde se právě řešilo vyproštění dvou kamionů, které vyrazily do hor bez sněhových řetězů. Takové podcenění klimatických podmínek bohužel není ojedinělé.

„Silničáři mají můj velký obdiv. Pracují v náročných podmínkách, musí si poradit s provozem, hrabat sníh a sypat silnice, ostatní řidiči vůči nim mnohdy nejsou tolerantní, neuvědomují si, že vozidlo údržby silnic potřebuje určitý prostor,“ popsal náměstek Jaroslav Komínek.

V průběhu pátku, pokud se nezhorší počasí, začnou práce na zprovoznění úseku Výsluní – Měděnec. Obec Výsluní zůstala dočasně odříznutá od autobusové dopravy, ale náměstek Komínek po domluvě se starostou přislíbil, že se kraj s dopravcem pokusí najít řešení, kdy by do obce zajíždělo alespoň několik spojů prodloužené autobusové linky.

„Rád bych poděkoval řidičům autobusů a dopravcům, kteří nám tento týden pomáhají se zajištěním dopravy. Většina z nich si asi neuměla představit, jaké podmínky je tady na horách mohou potkat. Jejich práce je o to náročnější, že mají zodpovědnost za bezpečí svých cestujících,“ doplnil Komínek.

1
Jaroslav Komínek (vpravo) při výjezdu do Krušných hor

2

3
Většina silnic je sjízdných, přesto je třeba dbát zvýšené opatrnosti a mít dobrou zimní výbavu

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 11.1.2019 / 11.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém