Orientační nabídka


 

Skibusem DÚK číslo 585 nově na vrchol Klínovce

mapa
V této nelehké době přinášíme i dobré zprávy, a to zejména pro milovníky zimních sportů. Pokud nám podmínky umožní, tak se od letošní zimní sezóny můžete se skibusem DÚK nově vydat až na samotný vrchol nejvyšší hory Krušných hor, Klínovce. Na Klínovec Vás vyveze autobusová linka 585 Dopravy Ústeckého kraje, která už několik let jezdí mezi Jirkovem, Chomutovem, Božím Darem a Oberwiesenthalem. Ve skibusu platí na českém území integrovaný tarif a výhodné jízdenky DÚK. Lyže i snowboardy vozí skibus zdarma.
 

 
 

Nová vrcholová zastávka „Jáchymov, Klínovec“ rozšířila už tak bohatý výčet lyžařských cílů, kam Vás tento skibus může odvézt. Sjezdaři ocení, že kromě nové zastávky blízko u horní stanice lanovky na vrcholu Klínovce bude skibus i letos zastavovat u Ski areálu Alšovka na Měděnci, v lyžařském areálu Horní Halže, v lyžařském areálu Elza-Ski Loučná pod Klínovcem, u dolní stanice Skiareálu Nový Klínovec na zastávce Loučná, háj. park., v Božím Daru u kostela nedaleko Ski areálu Novaco a v Německu u lyžařského areálu na Fichtelbergu. Výčet zajímavých zastávek pro běžkaře je pak neméně bohatý – se skibusem 585 se pohodlně dostanete na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu, okruhy v Měděnci, na Klínovci, v Božím Daru, v německé Skiareně a kolem Oberwiesenthalu nebo k lyžařskému areálu Jahodová louka.

Skibus Dopravy Ústeckého kraje na lince 585 jezdí o víkendech a státních svátcích a tuto zimu bude v provozu od 13. prosince 2020 do 1. dubna 2021. Časy odjezdů skibusu se odvíjejí o časů příjezdu a odjezdů rychlíků Praha – Cheb, na které navazují v Chomutově. Jízdní řád linky naleznete na www.dopravauk.cz.

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 20.10.2020 / 20.10.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém