Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Sklárna v Řetenicích oslavila 130 let provozu

 
01
Výročí 130 let fungování teplické sklárny, nyní společnosti AGC Processing, oslavil také hejtman Oldřich Bubeníček, kterého se sklárnou pojí o osobní vazby, neboť zde strávil část svého profesního života.
Tisková zpráva z 21. října 2019
 

 
 

„Vždy mě těší, když vidím, jak se firmám v Ústeckém kraji daří. Stotřicetileté výročí provozu a neustálé zlepšování a modernizace stávající výroby svědčí o tom, že v Teplicích to se sklem opravdu umí. Zde mě to těší o to více, že jsem tu sám roky pracoval,“ řekl při návštěvě podniku hejtman Bubeníček.

 

U návštěvy nechyběl člen představenstva AGC Flat Glass Czech Jiří Mašek, ředitel závodu Řetenice Miloslav Zoula či teplický primátor Hynek Hanza.

 

Kromě výročí založení řetenické sklárny se slavilo také 50 let od spuštění výroby plochého skla, 30 let od vzniku společnosti Glaverbel (AGC) a také 5. výročí dokončení linky R1. Návštěvníci si mohli prohlédnout linku R3 v Řetenicích, zpracovatelský závod AGC Processing Teplice a testování bezpečnostních skel.


1
Na oslavách se sešli (zleva) primátor Teplic Hynek Hanza, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a bývalý sklář a předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer

2
Výstava o historii sklárny

3

 


 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 21.10.2019 / 21.10.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém