Orientační nabídka


 

Skupina ČEZ dnes seznámila představitele Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem s aktuální činností ČEZ v regionu i se záměry

h
Ředitel Divize výroba ČEZ Vladimír Hlavinka se dnes sešel s představiteli Ústeckého kraje. Po setkání s hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou se uskutečnilo i informativní setkání s primátorem města Ústí nad Labem Vítem Mandíkem. Cílem schůzek bylo informovat a představit současné aktivity a záměry Skupiny ČEZ v dlouhodobém horizontu v celém kraji i ve městě Ústí nad Labem.
Tisková zpráva z 18. 2. 2011
 

 
 

Tisková zpráva z 18. února 2011

 

Ředitel Divize výroba Vladimír Hlavinka seznámil hejtmanku Janu Vaňhovou a primátora Ústí nad Labem Víta Mandíka s aktuálním stavem obnovy elektráren v severočeském regionu, kdy aktuálně probíhá komplexní modernizace elektrárny Tušimice a výstavba nejmodernější české elektrárny v Ledvicích. V pokročilé fázi přípravy je komplexní obnova elektrárny Prunéřov. V pokročilé fázi přípravy je rovněž výstavba paroplynové elektrárny v Počeradech. Ostatní elektrárny postupně dožívají. Výrazně tak poklesnou emise z elektráren ČEZ, kdy již nyní jsou o více jak 90 procent níže než těsně po roce 1989.

 

Ředitel Divize výroba Vladimír Hlavinka následně informoval o záměrech Skupiny ČEZ v souvislosti s nabytím 85% podílu ve společnosti Dalkia Ústí nad Labem v loňském roce, jejíž součástí je i Teplárna Trmice, a se zvažovaným projektem paroplynové elektrárny v Úžíně. Zároveň proběhla diskuze na téma snížení ekologické zátěže ve městě Ústí nad Labem, byly nastíněny možnosti spolupráce Skupiny ČEZ a města v oblasti zabezpečení ekologických a stabilních dodávek tepla z moderních zdrojů i vzájemná komunikace.

 

Skupina ČEZ v dlouhodobém horizontu deklaruje snížení emisí z elektráren v celém Ústeckém kraji i z výrobních zdrojů tepla a elektřiny v Ústí nad Labem.

 

ČEZ jednoznačně bude snižovat svoje celkové emise v celém Ústeckém kraji. Pro zlepšení životního prostředí v Ústeckém kraji dělá Skupina ČEZ maximum – modernizuje elektrárny, staví nové zdroje s vysokou účinností, takže výsledné emise budou hluboko pod limity stanovenými Evropskou unií. Dosáhne jich přitom ještě před rokem 2015, po kterém vstupují v platnost nové emisní limity.

 

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 18.2.2011 / 18.2.2011 | Účinnost do: 28.2.2012
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém