Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Skvělé gesto! Zaměstnanci Vršanské uhelné a Severní energetické dostanou respirátory

 
SE
Všem svým zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům daruje sedmý nejbohatší Čech a majitel skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač ochranné respirátory nakoupené v Číně.
Tisková zpráva ze dne 27. března 2020
 

 
 


Jedná se o čtyřvrstvé obličejové masky. První zásilku pošle mimo jiné na Mostecko, kde se nachází Vršanská uhelná a Severní energetická.

Aktuálně jsou zaměstnanci průběžně zásobováni ochrannými prostředky, jako jsou roušky, rukavice či dezinfekční gely. Zakoupené masky zajistí všem zaměstnancům na všech lokalitách strategickou zásobu pro případ zhoršení situace a nutnosti zachování provozu prvků kritické infrastruktury a zajištění dodávek uhlí, elektřiny a tepla. Každý zaměstnanec navíc dostane čtyři kusy pro své rodinné příslušníky.

Z první dodávky bylo vyčleněno třicet tisíc kusů, které skupina nabídla regionům, kde působí. „V Ústeckém kraji jsme se dohodli na podpoře praktických lékařů – ti jsou na tom podle nás v tuto chvíli nejhůře. Fungují přesto, že často žádné ochranné pomůcky nemají, nebo jen velmi malou zásobu,“ komentoval pomoc Sev.en Energy regionům CEO skupiny Luboš Pavlas.

Pomoc kvituje také Martin Klika, náměstek hejtmana Ústeckého kraje a člen Krizového štábu Ústeckého kraje, který rozdělení deseti tisíc respirátorů v rámci kraje koordinuje. „V současné situaci potřebujeme každý respirátor, každou roušku. Pomoc od Sev.en Energy  přišla více než vhod. Jsme schopni zajistit ochranné pomůcky pro zdravotnický personál v nemocnicích, pro policisty, hasiče a záchranáře. Na praktické lékaře, kteří jsou stejně tak důležití a ohrožení, se ale zatím nedostává. Celou zásilku respirátorů, které jsme nyní dostali, proto rozdělíme právě mezi ně.“

Skupina Sev.en Energy, která zaměstnává v republice 3 600 lidí, je významným hráčem na energetickém trhu v ČR. Ve svém portfoliu má už nyní dvě teplárny v Kladně a Zlínu, elektrárnu Chvaletice a dva uhelné lomy ČSA a Vršany na severu Čech. Do veřejných rozpočtů ročně odvádí až pět miliard korun. „Jsme ale také partnery regionů, kde působíme. Dobrovolně nad rámec odvodů do veřejných rozpočtů podporujeme regiony každoročně více než osmdesáti miliony korun,“ uzavřel Luboš Pavlas.


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 27.3.2020 / 27.3.2020 | Zveřejnit od: 27.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém