Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Sláva krušnohorského hornictví, tentokrát na Lesné

 
1
Nejen o jarních prázdninách, ale i během celého února můžete zavítat do nového informačního centra na Lesné a zhlédnout putovní výstavu o hornické slávě Krušnohoří.
Tisková zpráva ze dne 3. února 2014
 

Odkazy


 
 

Putovní výstava se stručnými českými, německými a anglickými texty,  doplněná množstvím fotografií, představuje více než 800letou slávu krušnohorského rudného hornictví.  Celkem 20 panelů je tematicky rozděleno do tří oblastí. První část přibližuje problematiku zápisu Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na Seznam světového dědictví UNESCO. Oddíl HISTORIE zavede návštěvníky k počátkům těžby a dolování v Krušnohoří. Zvláště zajímavé jsou panely o středověkém hornickém oděvu a rozmanitých činnostech v dole. Část SLÁVA pojednává o výjimečných aspektech působení hornické činnosti na krajinu a život obyvatel Krušných hor, ať již v oblasti umění, objevů či krušnohorského hornického práva.

Součástí výstavy jsou také tištěné průvodce, ve kterých naleznete podrobnější informace k jednotlivým tématům.

Dne 6. února od 17:30 proběhne navíc v Krušnohorském muzeu na Lesné odborná přednáška PhDr. Libuše Pokorné k dějinám hornictví v Krušnohoří.

Výstava bude pro veřejnost přístupná od pondělí do pátku od  15:00 do 18:00 a o sobotách a nedělích od 10:00 do 17:00 hod.

Výstavu připravil Ústecký kraj v rámci stejnojmenného projektu Sláva krušnohorského hornictví/Der Ruhm des Bergbaus im Erzgebirge, který je financován Evropským fondem pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti a programem přeshraniční spolupráce Cíl 3/Ziel 3. Informační centrum na Lesné je budováno rovněž za přispění programu Cíl 3/Ziel 3.

1

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 3.2.2014 / 3.2.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém