Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Slavětín se pyšní opraveným kulturním centrem

 
001
Ve Slavětíně na Lounsku se dnes slavnostně veřejnosti otevřelo kulturně společenské centrum, které má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Financování z velké části zajistil Ústecký kraj. Na výsledek stavebních prací se přišly podívat desítky obyvatel městyse i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze 7. prosince 2012
 

 
 

Nyní bude opravená bývalá sokolovna sloužit nejen k pravidelným pohybovým aktivitám, ale také k pořádání kulturních a společenských akcí. „Jsme velmi rádi, že se nám v letošním roce podařilo získat dotaci z Fondu Ústeckého kraje,“ poděkoval ve svém proslovu starosta Slavětína Jaroslav Jandl.

 

Ústecký kraj přispěl částkou téměř 5 milionů korun, kterou schválilo Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém zasedání 22. února letošního roku. V rámci rekonstrukce, která trvala do konce listopadu, se muselo myslet na kompletní obnovu objektu, protože byl již v žalostném stavu, a tedy nevyužívaný a uzavřený. (Podívejte se na obrázek v přiložené příloze.)

 

Nyní má centrum nové rozvody elektřiny, vody i topení, odpovídající sociální zázemí, šatny, okna, střechu i omítku. Uvnitř se může pravidelně setkávat až 150 lidí. „Přeji vám, abyste si nové kulturní centrum náležitě užívali a aby vneslo nový vítr do života vašeho městyse,“ řekl během proslovu Oldřich Bubeníček.

 

Slavnostní otevření centra si nenechala ujít celá řada obyvatel. Pro přítomné byl připraven bohatý doprovodný program i drobné občerstvení. Zahrála dechová kapela a předvedly se malé mažoretky.

 

Centrum se stalo významným místem nejen pro městys Slavětín, ale také pro široké okolí.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Tel.: 475 657 741, 734 412 962

ticha.a@kr-ustecky.cz

 

01
Slavnostní přestřižení pásky: uprostřed hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, vedle něj starosta Slavětína Jaroslav Jandl

a zástupkyně místního Sokola

01
Starosta ukázal hejtmanovi fotografie, které dokumentují průběh rekonstrukce.

01
Slavnostní otevření přilákalo desítky obyvatel.

01
Představily se malé mažoretky.

01
Pohled na kulturně společenské centrum zvenku

01

01

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 7.12.2012 / 7.12.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém