Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Slavnostní odhalení opraveného pomníku v Malém Březně

 
kk
V pátek 9. prosince se v obci Malé Březno na Ústecku uskutečnilo odhalení opraveného pomníku vojákům Rudé armády, kteří padli při osvobozování obce v roce 1945 a jsou pohřbeni na místním hřbitově. Věnec u pomníku položil společně s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem místostarosta obce Tomáš Mikšovský.
 

 
 

„Neměli bychom zapomínat na všechny, kteří položili své životy při osvobození Československa v roce 1945 a při opětovném získání naší samostatnosti. Sluší se uctít památku válečným hrdinům a osvoboditelům,“ řekl při slavnostním aktu Oldřich Bubeníček. Poděkoval rovněž všem, kteří se na obnově pomníku podíleli.

Odhalení pomníku se zúčastnil také senátor Jaroslav Doubrava a další hosté. Pomník v Malém Březně byl postaven v roce 1950 Svazem československo-sovětského přátelství jako vděk Rudé armádě za osvobození od fašismu. Po roce 1989 nejprve pomník zchátral, ale bylo rozhodnuto jej zrekonstruovat a opravit.

kk
Místostarosta obce Malé Březno Tomáš Mikšovský s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem

kk

kk

kk
O úctě k osvoboditelům hovořil i senátor za okres Ústí nad Labem Jaroslav Doubrava

 

kk
Hejtman Oldřich Bubeníček při přestřižení pásky, vlevo je Jaroslav Pikal, zástupce ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje, který zde reprezentoval Český svaz bojovníků za svobodu

 

kk

kk


 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 11.12.2016 / 11.12.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém