Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Slavnostní otevření informačního centra v elektrárně Ledvice

 
a
V elektrárně Ledvice bylo za přítomnosti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, zástupců skupiny ČEZ, starostů z regionu a médií slavnostně otevřeno nové informační centrum.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 9. listopadu  2009

 

V elektrárně Ledvice bylo za přítomnosti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, zástupců skupiny ČEZ, starostů z regionu a médií slavnostně otevřeno nové informační centrum.

V prostoru malého kinosálu mohli hosté na úvod zhlédnout 3D film o historii vzniku uhlí a jeho využití pro výrobu elektřiny.

Následně zazněla zdravice, ve které hejtmanka zmínila, že energetika je klíčovou ekonomickou oblastí Ústeckého kraje. „Jsme energetickým centrem naší republiky. Podle mého názoru bude třeba zahájit otevřenou a úzkou spolupráci mezi Ústeckým krajem a energetickými společnostmi. Chceme, aby energetické společnosti převzaly svůj díl zodpovědnosti a aktivně se zapojovaly do investičních aktivit na našem území,“ řekla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

Ve své prezentaci potom Vladimír Hlavinka, ředitel divize Výroba skupiny ČEZ, připomněl, že ČEZ je v regionu významným zaměstnavatelem, že chce v kraji dlouhodobě úspěšně působit a navazovat spolupráci a dobré vztahy.

Hosté si následně mohli prohlédnout prostory infocentra i výstavu k mezinárodnímu projektu „Naslouchejme hlasu venkova“, který realizuje Ústecký kraj v rámci programu CENTRAL EUROPE.

Informační centrum elektrárny Ledvice je třípodlažní a vyznačuje se výrazným moderním architektonickým a výtvarným řešením. Styl expozice je akční, interaktivní a nabízí zážitkovou formu prezentací. Využívá vyspělé audiovizuální technologie, např. 3D zobrazení a virtuální realitu. Kapacita informačního centra pro skupiny je 50 osob a pro veřejnost je otevřeno od úterý do soboty od 9:00 do 17:00.

 

Připravila: Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Hejtmanka Jana Vaňhová a Vladimír Hlavinka, ředitel divize Výroba ČEZ

(foto Jiří Mikulica)

 

2

(foto Jiří Mikulica)

5

(foto archiv ČEZ a.s.)
 

3
Hejtmanka se starosty před výstavou Naslouchejme hlasům venkova

(foto Jiří Mikulica)

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 9.11.2009 / 9.11.2009 | Účinnost do: 9.12.2009

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém