Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Sledujte na webu Ústeckého kraje v sekci OBNOVA informace k programu Covid – Cestovní ruch

 
logo
Česká vláda v pondělí schválila program COVID – Cestovní ruch, v rámci kterého dá k dispozici 500 milionů korun na pomoc cestovnímu ruchu, který patří k jednomu z nejpostiženějších odvětví pandemií koronaviru.
Tisková zpráva ze dne 20. října 2020
 

 
 

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová již minulý týden uvedla, že půl miliardy korun pro cestovní kanceláře, agentury a průvodce je vyčleněno z rozpočtu Ministerstva pro místní rozvoj. Program by měl být vyhlášen do konce října 2020 a čerpat jej bude možné do června 2021.

Příprava návrhu dotačního titulu byla konzultována s Fórem cestovního ruchu ČR, s Asociací cestovních kanceláří ČR, s Asociací českých cestovních kanceláří a agentur a Asociací průvodců.

Dotace bude řešit podporu cestovním kancelářím, agenturám zaměřeným na příjezdový cestovní ruch a dále profesní rozvoj průvodců. Dotační titul tak rozšíří portfolio podpory cestovního ruchu k již schválené podpoře například ubytovacím zařízením, pro které jsou vyhrazeny 3,3 miliardy korun, nebo zájezdovým dopravcům, kterým by měla být rozdělena až miliarda korun.

Podpora bude poskytována v režimu podle nařízení EU o podpoře de minimis. Při kumulaci podpor musí být dodrženy stanovené limity pro kumulaci podpor. Podpora pro podnikatelské subjekty s objemem tržeb přesahujícím půl miliardy korun bude případně řešena dodatečně i podle pravidel Dočasného rámce. Maximální suma z veřejné podpory na jednoho žadatele je v tomto případě 800 tisíc eur (asi 21 milionů korun).

Více podrobností o vyhlášení dotačního titulu najdete na www.mmr.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 20.10.2020 / 20.10.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém