Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Smlouva Ústeckého kraje s ČEZ přináší čistší vzduch občanům, jen emise oxidu siřičitého klesly za 3 roky o téměř 80 procent

 
logo ÚK
V roce 2011 uzavřel Ústecký kraj se společností ČEZ Rámcovou smlouvu o vzájemné spolupráci, zaměřenou na snížení zátěže životního prostředí při zajištění dlouhodobé stability výroby elektřiny a tepla na území kraje. Každoroční zasedání Energetické komise, která se zabývá plněním jednotlivých bodů smlouvy, se uskutečnilo tentokrát formou videokonferenčního setkání.
Tisková zpráva ze dne 13. dubna 2021
 

 
 

Rámcová smlouva stanovila několik základních závazků, klíčově pak snížení produkce znečišťujících látek a zvyšování energetické účinnosti výrobních zdrojů. Dále pak na udržitelný rozvoj energetického sektoru v Ústeckém kraji. Energetická komise na svém letošním zasedání projednala průběh plnění těchto závazků za rok 2020 a zhodnotila plnění smlouvy jako celku za uplynulých 10 let.

Skupina ČEZ konkrétní závazek významně snížit své emise v kraji k roku 2020 splnila s dodatečnými úsporami znečišťujících látek. Oproti roku 2007 zredukovala emise oxidu siřičitého o 78 % (závazek byl 65 %), emise oxidů dusíku o 71 % (závazek byl 60 %) a emise tuhých znečisťujících látek o 45 %. Skupina ČEZ tak dodržela své závazky z roku 2011.

Komise se dále věnovala moderním trendům v energetice, konkrétně rozvoji elektromobility na území kraje či spolupráci mezi Ústeckým krajem a Skupinou ČEZ v oblasti inovativních projektů, jakými jsou vodíková doprava, komplexní projekty energetických úspor či modernizace energetické infrastruktury škol. Energetická komise též projednala stav přípravy zlepšení zásobování elektřinou ve Šluknovském výběžku, které je jednou z priorit v rámci dalšího rozvoje distribuční soustavy v regionu.

Za Ústecký kraj se Energetické komise zúčastnili hejtman Jan Schiller a 1. náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 13.4.2021 / 13.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém