Orientační nabídka


 

Smlouvy byly podepsány, rekonstrukce mostu ve Štětí začne příští rok

1
Na radnici ve Štětí byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem, Městem Štětí, papírnou Mondi Štětí a.s. a zhotovitelem akce „Most Štětí na silnici III/26119 ev.č.26119-1“, společností Strabag a.s. Dlouho očekávaná rekonstrukce mostu přes Labe, který je důležitý nejen pro běžnou dopravu, ale také pro zásobování papírny po železniční vlečce, začne na jaře příštího roku.
Tisková zpráva z 26. listopadu 2018
 

 
 

Investiční akce jsou tou nejlepší vizitkou každého hospodáře a obzvláště stavby dopravní jsou pro náš kraj velmi důležité. Na rekonstrukci tohoto významného mostu čekali občané Štětí několik let a já jsem rád, že jsme dnes společně podepsali smlouvu o dílo a v jarních měsících se bude moct začít. Tato rekonstrukce v hodnotě téměř 200 milionů korun zvýší nosnost mostu a zlepší bezpečnostní podmínky i pro pěší a cyklisty,“ řekl při podpisu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Spolu s ním podepisovali starosta Štětí Tomáš Ryšánek, předseda představenstva Mondi Štětí a.s. Roman Senecký a předseda dozorčí rady Mikuláš Maník a za zhotovitelskou společnost Strabag a.s. prokuristé Renata Hamrská a Tomáš Hajič.

Strabag a.s. vyhrála ve výběrovém řízení na stavební práce s nabídkovou cenou 197 104 088 Kč, z toho podíl Ústeckého kraje činí 181 571 944 Kč, město Štětí uhradí 9 048 067 Kč a Mondi Štětí a.s. 6 484 077 Kč.

Účelem rekonstrukce mostu je zlepšení stavebně-technického stavu mostu, prodloužení jeho životnosti, zesílení nosné konstrukce tak, aby umožňovala přejezd těžkých vozidel společně s vlakovými soupravami na vlečce, a zlepšení podmínek pro převedení pěších a cyklistů po mostě.

Stavba zahrnuje rekonstrukci stávajícího mostu, rekonstrukci severního a jižního komunikačního napojení v předpolí Hněvice, rekonstrukci severního komunikačního napojení v předpolí Štětí, včetně doplnění chodníku a novostavbu jižního komunikačního napojení v předpolí Štětí (rampu a okružní křižovatku). Ty poslouží k odvedení automobilové dopravy jednoho jízdního pruhu stávající silnice III/26119 mimo obytnou zástavbu.

Stavba v celém rozsahu bude realizována do 64 týdnů od předání staveniště. K předání a převzetí staveniště vyzve Ústecký kraj zhotovitele nejpozději šest měsíců od podpisu smlouvy. Do dvou týdnů od výzvy musí dojít k samotnému zahájení prací. Nejzazší termín pro zahájení prací je tedy polovina června 2019 a ukončení v srpnu 2020. Výluka vlečky by měla trvat 7 měsíců.

1
Smlouvy podepisuji zleva starosta Štětí Tomáš Ryšánek, hejtman Oldřich Bubeníček a prokuristé společnosti Strabag Renata Hamrská a Tomáš Hajič

2
Veškeré informace o chystané stavbě odprezentoval radní pro investice Ladislav Drlý

3
Hejtman Bubeníček pronáší přípitek, vlevo zástupci Mondi Štětí a.s. Roman Senecký a Mikuláš Maník

4

5

 

 

 


 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 26.11.2018 / 26.11.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém