Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Smlouvy o dílo byly podepsány, Chomutov se dočká obchvatu

 
1
V historických prostorách kostela Sv. Kateřiny v Chomutově byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem a zhotoviteli akce Nová komunikace u města Chomutova, společnostmi Herkul a.s., Eurovia CS, a.s., Silnice Group a.s. a SMP CZ. Výstavba by měla být zahájena příští rok.
 

 
 

„Investiční akce jsou tou nejlepší vizitkou každého hospodáře a obzvláště stavby dopravní jsou pro náš kraj velmi důležité, ať už je realizuje kraj, stát, či města a obce. Tato stavba v hodnotě více než půl miliardy korun uleví především obyvatelům Chomutova a Otvic a zlepší cestování v této části kraje,“ řekl při podpisu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

U slavnostního podpisu nechyběli radní Ladislav Drlý, který byl při přípravě investice od samého počátku ještě jako městský zastupitel, radní Zdeněk Matouš, primátor Chomutova Marek Hrabáč se svými náměstky Davidem Dindou a Janem Marešem, starosta Otvic Pavel Ašenbrener, ředitelé zhotovitelských firem, zástupci krajského úřadu, technického dozoru, projektantů ad.

Cílem vybudování nové komunikace je vymístění tranzitní dopravy, která využívá stávající silnici III/00732, z centra Chomutova. Nová silnice odvede nákladní dopravu z lokality městské části Zadní Vinohrady. Zároveň bude odlehčena doprava v ulicích Čelakovského, Moravská, Mostecká a části ulice Vinohradská. Z této trasy bude část dopravního toku využívat novou silnici III/00732 přes ulici A. Muchy severním směrem k sídlišti Kamenná. Zároveň dojde ke snížení tranzitní dopravy v obci Otvice. Tyto změny budou mít příznivý dopad ke snížení imisní zátěže v Chomutově v ulicích Čelakovského, Moravská, Mostecká a Vinohradská.

Součástí projektu je výstavba dvou okružních křižovatek a tří mostů. Trasa bude dlouhá cca 3400 m a celkové náklady dosáhnou výše 576,8 milionu korun. Termín pro dokončení je březen 2022.

1
Radní pro investice Ladislav Drlý představil technické parametry akce

2
První část stavby má na starost firma Herkul a.s., s hejtmanem Bubeníčkem podepisuje předseda představenstva Radovan Dušek

3
Zdeněk Novák, ředitel společnosti Eurovia CS, a.s. podepisuje smlouvu na druhou část stavby

4
Na zdar stavby připil primátor Chomutova Marek Hrabáč

 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 13.9.2018 / 13.9.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém