Orientační nabídka


 

Smyšlenky a lži redaktora MF Dnes

Krajský úřad Ústeckého kraje se ohrazuje proti tendenčně upraveným informacím a nepravdám Mladé fronty DNES ze dne 1. prosince 2011 k soudnímu sporu mezi Ústeckým krajem a bývalou zaměstnankyní Venuší Kindlovou.
 

 
 

Venuše Kindlová podala u Okresního soudu v Ústí nad Labem žalobu ze dne 23. března 2009. V rámci ní se domáhá navrácení osobního příplatku. Ten jí byl zaměstnavatelem odebrán na základě opakovaného porušování pracovních povinností (předcházely tři „vytýkací dopisy“ zaměstnavatele).

 

Nejedná se tedy o spor mezi žalující Kindlovou a jejím bývalým nadřízeným, vedoucím odboru kancelář hejtmana Ing. Alešem Konopáskem, jak čtenářům účelově podsouvá Artur Janoušek a Jan Veselý.

 

Rovněž není pravda, že by podstatou sporu byla šikana bývalé zaměstnankyně Venuše Kindlové. Žádný soud nerozhodl o šikaně ze strany zaměstnavatele. Fakticky se jedná o standardní pracovněprávní spor. Bývalá zaměstnankyně se soudem domáhá vyplacení odejmutého osobního příplatku.

Již v lednu tohoto roku soud v první instanci rozhodl ve sporu Venuše Kindlové s Ústeckým krajem a žalobu Venuše Kindlové svým rozsudkem zamítnul. Odvolací soud nyní rozhodl opačně.

Ústecký kraj nesouhlasí s dosud nepravomocným rozhodnutím odvolacího soudu a dovolá se proti němu k Nejvyššímu soudu.

 

Zaměstnavatel se rovněž ohrazuje proti uvedené částce 150.000 Kč. Ta dosud žádným rozhodnutím soudu nebyla stanovena. Jedná se o další spekulaci A. Janouška.

 

Ze strany redaktora Janouška se jedná o zcela účelově pojatou publicitu, pracovněprávního sporu mezi zaměstnavatelem a bývalou zaměstnankyní, která je ve svých výpovědích motivovaná vyplacením odejmutého osobního ohodnocení.

 

Níže přikládáme odůvodnění prvního rozsudku u Okresního soudu v Ústí nad Labem.

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 1.12.2011 / 1.12.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém