Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 
 

 
 

 

 

Taky jste se již setkali s administrativními potížemi při řešení Vašich obchodních,  rodinných či studijních záležitostí v zemích Evropské unie? S uznáním kvalifikace? S problémy a průtahy při řešení sociálního a zdravotního pojištění? S daňovými komplikacemi? A slyšeli jste již o systému SOLVIT a možnostech, jak můžou být Vaše potíže rychle a neformálně vyřešeny?

 

V případě, že máte jako fyzická či právnická osoba pocit nesprávné aplikace evropského práva, diskriminačního přístupu, nepřiměřeně dlouhého vyřizování žádostí a neochoty úředníků v jakékoli jiné členské zemi EU, můžete se obrátit na české zastoupení SOLVITu, kde jsou Vám k dispozici odborní pracovníci. Tito s vámi problém prodiskutují, žádost o pomoc při řešení problémů zaevidují a případ konzultují s regionálním zastoupením v zemi, ve které problém vznikl. V průběhu několika dnů Vám dají ve známost stanovisko, zda dle názoru kanceláře došlo k pochybení a zda se SOLVIT případu ujme. V případě, že ano, získáváte na svou stranu silného partnera, který vám pomáhá případ řešit. České centrum SOLVIT komunikuje s centrem v konkrétní zemi a jejich místní právní odborníci již kontaktují konkrétní úřad, kterého se problematika týká. 

 

Výhodou takového postupu je, že za vás s úřadem, u kterého nastali komplikace, jedná státní instituce té které konkrétní země, ve které problém nastal, v jejich vlastním jazyce, a se znalostí místního i evropského práva a kontextu. 

 

Více najdete na oficiálních stránkách SOLVITu:

 

http://ec.europa.eu/solvit/site/index_cs.htm

 

 

SOLVIT je tady pro Vás!

 

 
Zodpovídá: Ing. Zdeněk Minařík
Vytvořeno / změněno: 4.11.2008 / 4.11.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém