Orientační nabídka


 

Soutěž Global Teacher Prize Czech Republic 2022 ocenila kvalitu pedagogů

Cena pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic zná letošní vítěze, mezi oceněnými byli také dva pedagogové vzdělávacích příspěvkových organizací Ústeckého kraje. Cílem ocenění je podpořit kvalitní pedagogy, napomoci redefinovat standardy učitelské profese a zvýšit prestiž učitelského povolání v České republice.
Tisková zpráva ze dne 15. června 2022
Soutěž Global Teacher Prize Czech Republic 2022
 

 
 
V soutěži nejde primárně o prezentace jednotlivých učitelů, ale učitelského povolání obecně. Na základě příběhů jednotlivých pedagogů se snaží soutěž demonstrovat široké veřejnosti možnou cestu k proměnám českého vzdělávání a systému. Cena je určena pro učitele působící na základních a středních školách v České republice a sleduje odbornost pedagogů, individuální přístup k žákům, vytváření a používání inovativních učebních metod a zapojení učitelů do mimoškolních aktivit a odborné komunity. Cena má záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Senátu Parlamentu. Celkem bylo do letošního ročníku přihlášeno 154 účastníků.

Slavnostní vyhlášení proběhlo začátkem června letošního roku v prostorách Valdštejnské zahrady v Praze. Mezi pedagogy, jímž se dostalo tohoto vzácného ocenění, byli také učitelé z krajských vzdělávacích příspěvkových organizací. Cenu za přínos pro odborné školství si převzal učitel odborného výcviku Jan Málek ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb a Základní školy, Ústí nad Labem, p. o. Jan Málek se dokonce umístil mezi 12 oceněnými z celé republiky. Do našeho širšího povědomí se dostal skrze svá videa na sociální síti YouTube, kterými edukoval žáky  během pandemie. Oceněn byl také učitel odborného výcviku Ladislav Pertl ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb, Litoměřice, p. o. 

Soutěž Global Teacher Prize Czech Republic 2022
Cenu za přínos pro odborné školství si převzal učitel odborného výcviku Jan Málek ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb a Základní školy, Ústí nad Labem

Akce se zúčastnil také místopředseda Senátu ČR Jiří Růžička
Akce se zúčastnil také místopředseda Senátu ČR Jiří Růžička (uprostřed)

 

 

Oceněn byl také učitel odborného výcviku Ladislav Pertl ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb, Litoměřice, p. o.
Oceněn byl také učitel odborného výcviku Ladislav Pertl ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb, Litoměřice

 

Soutěž Global Teacher Prize Czech Republic 2022
 

Soutěž osobně podpořil i ministr školství Petr Gazdík
Slavnostní ceremoniál osobně podpořil i ministr školství Petr Gazdík (vpravo)

 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 15.6.2022 / 15.6.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies