Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika Ústeckého kraje míří do 3. kola

 
1
Před koncem roku 2013 proběhlo v prostorách Střední odborné školy technické a zahradnické Lovosice a Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala Ústí nad Labem druhé kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika Ústeckého kraje, z kterého je již známo 32 nejlepších žáků postupujících do třetího kola.
 

 
 

Třicet dva nejlepších žáků má nyní příležitost porovnat své dovednosti a znalosti ve třetím kole, které se bude konat opět na obou středních školách dne 14. 1. 2014. Třetí kolo bude probíhat v laboratořích a budou se hodnotit praktické dovednosti žáků.

Celkové výsledné pořadí bude určeno součtem bodů z  2. a 3. kola. Na nejlepší vítěze regionálního kola pak čeká postup do celostátního finále.

Žáci se nejprve museli probojovat prvním kolem, které probíhalo na mateřských základních školách. Do prvního kola se přihlásilo celkem 802 žáků a soutěž se konala na 36 základních školách. V prvním kole byli žáci prozkoušeni formou testování.

110 nejlepších žáků mělo možnost prozkoušet své znalosti z chemie v druhém kole, které se již konalo na středních školách podílejících se na soutěži Hledáme nejlepšího mladého chemika Ústeckého kraje. Druhé kolo bylo samozřejmě náročnější, rafinovanější a úlohy nebyly pouze testového charakteru. Druhého kola se nakonec zúčastnilo 91 žáků.

Připravila:

Mgr. Jaromíra Venclíčková

ředitelka školy

Střední odborná škola technická a zahradnická,

Lovosice, příspěvková organizace

1

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 7.1.2014 / 7.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém