Orientační nabídka


 

Soutěž Mladý záchranář vyhráli školáci z Ústí

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
3
Minulý týden proběhlo v Krupce - Unčíně krajské kolo soutěže Mladý záchranář, která je určena dětem druhého stupně základních škol. Žáci v rámci soutěže osvědčují své znalosti získané v průběhu výuky na školách z oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 23. září 2013

Krajské soutěže, které se zúčastnila vždy dvě družstva z okresních soutěží, které proběhly na všech územních odborech Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje na jaře letošního roku. Mezi hosty soutěže byla také Dagmar Waicová, předsedkyně krajského zastupitelského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Jednotlivá stanoviště byla koncipována tak, aby děti využily svých teoretických znalostí, ale i praktických dovedností. Některá stanoviště byla pro děti náročnější a často se při řešení úkolů zapotily. K těm náročnějším patřila tradičně zdravověda, kterou děti řešily na dvou stanovištích. Na jednom bylo jejich úkolem poskytnout první pomoc člověku, kterého v reálných podmínkách museli vytáhnout z vody z Kesselteichu a následně mu poskytnou pomoc při tonutí, druhým stanovištěm byla první pomoc při úrazu, které řešili po tom, co slanily do hradu Kyšperk. Právě slaňování, udržování rovnováhy na slackline a překonání vodního toku po dvojitém laně patřily k těm velmi atraktivním a dětmi velmi pozitivně hodnoceným, přesto velmi náročným. Některé děti nám ukázaly, že čtení v mapě není jejich silnou stránkou a na chvíli se nám v mlze ztratily, ale  nakonec cestu úspěšně našly a dostaly se do cíle. 

Všechny děti byly dobře připraveny a i přes nepřízeň počasí soutěž všechna družstva dokončila ve zdraví a s dobrými výsledky. Na prvním místě se umístilo družstvo Základní školy Palachova z Ústí nad Labem, druhé skončilo družstvo Základní školy Písečná z Chomutova a třetí příčku obsadilo družstvo Gymnázia v Roudnici nad Labem. 

Soutěž pro děti připravila celá velká skupina profesionálních záchranářů. Pořadatelem byl Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, kterému v organizaci pomáhali hasiči z JPO II Krupka, strážníci Městské policie Krupka, dobrovolní hasiči z Krupky, občanské sdružení MEDIC a Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Velký dík patří městu Krupka, zastoupeném starostou Zdeňkem Matoušem, který nám při přípravě soutěže vyšel nesmírně vstříc. Město nám umožnilo děti přepravit lanovkou na Komáří vížku a také poskytlo všem členům pedagogického doprovodu možnost prohlédnout si štolu svatého Martina a hrad Krupka. Soutěž se konala v rámci projektu Mladý záchranář 2013, který z velké části pomohl financovat Ústecký kraj. Na soutěž dále přispěly Severočeské doly a.s., Spolechemie a.s., ČEZ a.s. a také hypermarketu GLOBUS v Trmicích, který  věnoval pro všechny děti i rozhodčí špekáčky k opečení.

 por. Ing. Iva Karafiátová,

Krajský koordinátor prevence HZS Ústeckého kraje

Foto archiv HZS ÚK

 

1
Soutěž podpořila také Dagmar Waicová

2

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 23.9.2013 / 23.9.2013 | Zveřejnit od-do: 23.9.2013-22.10.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies