Orientační nabídka


 

Soutěž Techowizz

 
 
 

Pěkný den, u čitelé, ředitelé i studenti,

nevíte jaká témata zadat pro studenty technických oborů jako maturitní či ročníkovou práci nebo jak otestovat jejich dovednosti (zejména pro současné „třeťáky a čtvrťáky) a ještě je přitom něco nového naučit? Co takhle zkusit něco z praxe J . Zapojte své studenty pro školní rok 2021/2022 do dovednostní soutěže TECHNOwizz, propojené s předním evropským výrobcem skel společností AGC Automotive Czech.

Když si  do poloviny října 2021 vyberete jedno ze 4 tematických zadání, má student či tým studentů pod Vaším vedením více než 100 dní na jeho zpracování. Doporučujeme Vám  však zarezervovat si v diáři termín 29. 9. od 10 do 13 hodin  a zastavit se již na exkurzi v chudeřickém či teplickém sídle AGC (podle výběru tématu), kde si přímo ve „fabrice“ můžete  vše ohledně vyhlašovaných tematických zadání vyjasnit a  zejména vidět vše na vlastní oči. (Více informací o přihlašování na exkurzi najdete na závěr mailu i přílohy).

Na konci  ledna 2022 mají již studenti základ maturitní či ročníkové práce hotov.  A navíc si v březnu mohou studenti  v rámci ústních obhajob v soutěži vyzkoušet maturitu/státnice i nanečisto, což je zkušenost k nezaplacení. A jako bonus na vítěze soutěže TECHNOwizz čeká kromě pocitu hrdosti, nabitých poznatků a dovedností i finanční odměna 10 000 Kč pro každého studenta, 5 000 Kč pro vedoucího práce a 30 000 Kč na rozvoj technického vzdělávání pro školu, kterou vítězný student/ti navštěvují.

No nestojí to za úvahu?  Není tedy čas vyzkoušet něco nového? J A pro Vás naštěstí již odzkoušeného?

V květnu například obhájili své maturitní práce vítězové již 4. ročníku soutěže s tématem „Ořez PE folie při výrobě autoskel“. Jedno téma v soutěži lze vypracovat až tříčlenným týmem studentů, ale mohou z toho být až tři maturitní práce!!! J . Jak? Zpracovávané téma se dá uchopit z mnoha rovin a je na Vás, jak si ho se studenty rozdělíte.  Jeden se například věnuje konstrukčnímu řešení, druhý téma zpracuje po ekonomické stránce atp.

Budete-li  šířit informaci o příležitosti  přihlásit se do této dovednostní soutěže mezi Vašimi studenty a učiteli odborných předmětů, budeme Vám moc vděčni.

S pozdravem a přáním všeho dobrého. Petr Veselý - Ústecká komunitní nadace – koordinátor soutěže

Pro koho je 5. ročník soutěže „Technowizz" určen:

pro studenty všech ročníků středních a vyšších odborných škol, kteří  formou řádného denního studia studují obor strojní, elektrotechnický, obor informačních a komunikačních technologií, materiálových věd, logistiky a jimi příbuzné obory. Sídlo školy musí být v kraji Ústeckém, Karlovarském nebo Libereckém či v okrese Kladno, Mělník nebo Rakovník.

Jak jednotlivci, tak školní týmy musí zadání soutěže zpracovávat pod vedením odborného garanta, tzn. vyučujícího dané školy a musí mít souhlas s účastí v soutěži od vedení své školy.

 

Odměna pro vítěze: 30 000 Kč (škola), 10 000 Kč (student či každý člen týmu), 5 000 Kč (odborný garant)

 

Výsledky soutěže určí  odborná komise  na základě vypracovaného tematického zadání a jeho obhajoby, a to nejpozději do konce března 2022. 

 

Kompletní informace včetně   detailního zadání soutěže a informací, jak se přihlásit najdete: https://www.komunitninadace.cz/fondy/fond-agc-automotive-czech/soutez-technowizz/

 

Harmonogram:

·          Od června do září 2021: výběr tematických zadání. jednotlivec či tým studentů si s garantem ze strany učitelů vybere jedno ze čtyř tematických zadání úzce spjatých s provozem předního výrobce skel a autoskel v Evropě společnosti AGC.

  •   Ve středu 29. září 2021 od 10 do 13 hodin bude příležitost  zúčastnit se exkurzedo výrobních prostor společnosti AGC Automotive, kde bude prostor pro zodpovězení Vašich dotazů i pro prohlídku jednotlivých stanovišť výrobyvztahujících se k vyhlášeným tématům soutěže. Účast doporučujeme, pomůže Vám to snáze pochopit přesné zadání témat i výstupy, které se od Vás očekávají.

·          15. října 2021: závazná uzávěrka příjmu přihlášekk zpracování vybraného tematického zadání soutěže;

·          Od přihlášky minimálně 100 dní na zpracování řešení tematického zadání;

·          31. 1. 2022: Uzávěrka příjmu finálních prací s řešením tematického zadání;

·          V polovině března 2022: proběhnou ústní obhajobynejlepších prací;

·          Do konce března 2022: vyhlášení vítězů soutěže a předání odměn pro vítěze.

 

Instrukce pro Exkurzi konanou ve středu 29. září 2021 v závodě v Chudeřicích a v Teplicích :

  • Časový harmonogram :  09.45 – 10 hodin příjezd, 10 – 13 hodin konání exkurze;
  • Potvrzení Vaší účasti (počet, jména osob a výběr témat) prosím zašlete panu Lukáši Vavřinovi na e-mail lukas.vavrina@agc.com a v kopii alena@komunitninadace.cz nejpozději do pátku 24. září.2021 do 12 hodin. Upozornění !! při výběru tématu č. 2 (informační panely s displeji) se exkurze koná v závodě AGC Flat Glass v Teplicích !!. V případě výběru zbylých třech témat č.1, č.3 a č. 4 se exkurze koná v závodě AGC Automotive v Chudeřicích.
  • Adresa závodu pro vybrané téma č. 2 : AGC Flat Glass, Sklářská 450, Teplice 415 03
  • Adresa závodu pro témata č. 1, č. 3 a č. 4: AGC Automotive, Osada 33, Chudeřice, Bílina 418 01

 

Pro další informace se obracejte na:

Petr Veselý

Programový manažer

Ústecká komunitní nadace
Karla IV. 400/11

400 03 Ústí nad Labem, Střekov
Tel: 731 474 577
e-mail:
petr@komunitninadace.cz
www.komunitninadace.cz

facebook: ustecka.komunitninadace

 
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém