Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Soutěžící při 47. ročníku Děčínské kotvy vzdali hold 100. výročí vzniku samostatného Československa

 
foto
Děčínský zámek zaplavily květiny. Odehrál se zde už 47. ročník soutěže floristů Děčínská kotva, která byla pro svůj význam zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Letošní ročník soutěžící přenesl do první republiky. Protože právě letos je to přesně 100 let od vzniku Československa. Celé mistrovství vyvrcholilo ve čtvrtek 17. května slavnostním galavečerem v prostorách děčínského zámku, kterého se zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sport Petr Šmíd a krajská radní Jitka Sachetová, která také předávala ceny vítězům.
Tisková zpráva ze dne 18. května 2018
 

 
 


Nejlepší floristé z celé republiky soutěžili tradičně v juniorské a seniorské kategorii a čekalo na ně několik soutěžních úkolů.  Floristická díla se musela držet letošního tématu soutěže a tím bylo „Jedno století“, které připomíná 100. výročí vzniku Československé republiky. Jedním z úkolů pro soutěžící bylo vytvořit libovolnou vázanou kytici věnovanou odvážným ženám období českého disentu, také museli během necelých tří hodin vytvořit květinovou přízdobu pro losem určené vozidlo nebo vyrobit květinovou kabelku tematicky laděnou do první republiky.

Novým Mistrem Floristou České republiky pro rok 2018 se stal v kategorii juniorů student děčínské zahradnické školy Vlastimil Kucharovič. V kategorii seniorů získala prestižní titul Mistr Florista České republiky 2018 Vlasta Sekyrková z Květinového ateliéru V Ráji.

 

Veřejnost se prostřednictvím květinových výtvorů může do první republiky přenést od pátku 18. května do neděle 20. května, kdy budou soutěžní práce vystaveny na děčínském zámku. V sobotu 19. května budou mít návštěvníci výstavy možnost vyfotit se ve fotokoutku, který putuje po kraji v rámci oslav stoletého výročí od vzniku Československa, ke kterým se Ústecký kraj připojil.

 

Hlavním pořadatelem soutěže je Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse Děčín – Libverda, příspěvková organizace Ústeckého kraje. Vyhlašovatelem a spoluorganizátorem soutěže je Svaz květinářů a floristů ČR. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

 

Děčínská kotva vznikla v roce 1971 jako nejvyšší a prestižní soutěž – mistrovství floristů ČR – není zdaleka jen soutěží, jejíž organizaci má na starosti pouze a jen škola, ale stále více do její náplně promlouvají přední odborníci na floristiku reprezentovaní Svazem květinářů a floristů ČR. Více o soutěži na http://decinska-kotva.cz/

 

foto
Účastníci Děčínské kotvy.

foto

foto

foto

foto

foto

foto
Vpravo náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd, který také organizátorům akce předal certifikát Rodinného stříbra Ústeckého kraje.

foto
Vlevo krajská radní pro kulturu Jitka Sachetová.

 

 

Foto: Rostislav Kakara
 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 18.5.2018 / 18.5.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém