Orientační nabídka


 

Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

Do konce měsíce února mohou žáci a studenti základních a středních škol ve 13 krajích České republiky soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet, vyhrát hodnotné ceny a vzdělávat se v oblasti bezpečného chování na internetu. Projekt Kraje pro bezpečný internet již po deváté spouští soutěžní kvíz. Každoročně se jich do soutěžního kvízu zapojí více jak 30 tisíc.
Tisková zpráva ze dne 11. ledna 2023
Kraje pro bezpečný internet
 

 
 
Jak soutěžit
Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné volně a zdarma na webu www.kpbi.cz.

O co se hraje?
Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové se tak mohou těšit na výhry v podobě x-boxů, tabletů nebo fitness náramků.

Partneři projektu
„Digitální svět by byl bezpečnější, kdyby lidé měli dostatečné informace o tom, co jim v on-line světě hrozí, a jak se účinně bránit. Každá vzdělávací aktivita v této oblasti může způsobit velkou změnu v chování dětí, ale i celých rodin a později i firem,” zdůrazňuje Dalibor Kačmář, ředitel pro technologické standardy ve společnosti Microsoft, ve které se kybernetickou bezpečností zabývá téměř 9 tisíc zaměstnanců.

„Pro zvýšení úrovně kybernetické bezpečnosti populace jsou naprostou nutností osvěta a vzdělávání všech generací od předškoláků přes všechny stupně studia až po seniory. Události kolem nás téměř denně dokazují, že kybernetická bezpečnost je naprostou existenční nutností, kterou by měli vnímat a řešit nejen informatici, ale především manažeři a vedení společností,” uvedl Michal Řezáč, ředitel pro strategický rozvoj a ředitel sekce bezpečnosti a informačních technologií ze společnosti Gordic, která je partnerem projektu Kraje pro bezpečný internet.

Projekt Kraje pro bezpečný internet
Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory, pro mládež a pro odbornou veřejnost.

V loňském soutěžním ročníku projektu převzali žáci a studenti ceny na krajském úřadě
V loňském soutěžním ročníku projektu převzali žáci a studenti ceny na krajském úřadě

 

Ceny jim předala krajská radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková
Ceny jim předala krajská radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková

 
 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 11.1.2023 / 11.1.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies