Orientační nabídka


 

Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet

Až do 29. února 2024 se mohou žáci a studenti základních a středních škol ve všech krajích České republiky v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu, zapojit do soutěžního kvízu a vyhrát hodnotné ceny.
Tisková zpráva ze dne 11. ledna 2024
01
 

 
 
Pro žáky a studenty jsou připraveny e-learningové lekce, krátké videospoty, podcasty nebo pracovní listy, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.KPBI.cz

Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové se tak mohou těšit na hi-tech výhry v podobě xboxů, dronů, tabletů nebo chytrých hodinek.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty. Dále také v rámci projektu vznikly videospoty a podcasty.  

V letošním školním roce je do soutěžního kvízu registrováno již přes 31 tisíc žáků, z toho 2 478 z Ústeckého kraje.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 11.1.2024 / 11.1.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém