Orientační nabídka


 

Společnost Nexen Tire odevzdala dokumentaci k EIA a pokračuje v přípravě investice

logo ÚK
Továrna u Žatce předběžně vyhovuje ve všech parametrech. Společnost Nexen Tire Corporation Czech s.r.o., která chce u Žatce vyrábět pneumatiky, odevzdala ministerstvu životního prostředí ČR dokumentaci pro posouzení vlivů na životní prostředí (takzvanou EIA). Udělala tak další významný krok na cestě k nové továrně, která vyroste ve Strategické průmyslové zóně Triangle. Zároveň zahájila přípravu dílčích projektů pro územní rozhodnutí.
Tisková zpráva ze dne 8. dubna 2015
 

 
 

„Předběžné výsledky ukazují, že realizace továrny Nexen Tire je v dané lokalitě přijatelná a výroba pneumatik nezpůsobí významné změny životního prostředí v okolí,“ uvedl prezident společnosti Nexen Tire Corporation Czech s.r.o. Kyu - Uk Kim.

Továrna má stát v dostatečné vzdálenosti od citlivých ekosystémů i obytné zástavby, hodnoty hluku v okolních obcích budou výrazně podlimitní, stejně tak pachové látky budou u nejbližší zástavby v koncentracích o několik řádů nižší, než je čichový práh. Stavba vznikne na ploše bývalého letiště, takže si nežádá zábor zemědělské půdy. Před zahájením prací bude nutné jen běžné přemístění některých chráněných druhů. Samotná továrna pak bude disponovat nejnovějšími technologiemi pro snížení emisí a také propracovaným systémem hospodaření s dešťovou vodou.

„Celá průmyslová zóna Triangle je výborně dopravně napojena na rychlostní silnici R7. V její těsné blízkosti není žádná obytná zástavba ani přírodně hodnotná lokalita či kulturní památka. Obyvatelům okolních měst se díky vzniku nových pracovních míst v lokalitě dostupné autobusovými linkami zvýší životní úroveň,“ poznamenal generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

„Investiční záměr se významně neliší od již umístěných hi-tech provozů stávajících investorů v zóně Triangle. Projekt bude mít pozitivní dopad na bilanci vývozu, zaměstnanost a přísun kapitálu do Ústeckého kraje. Vytvoření stabilních pracovních míst zvýší kvalitu života,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

V Žatci se budou vyrábět pneumatiky pro osobní a lehká nákladní vozidla. Do poloviny roku 2020 by zde mělo pracovat nejméně 1000 zaměstnanců. Korejská Nexen Tire Corporation zvažovala pro umístění investice více než 50 lokalit v Maďarsku, Polsku, na Slovensku nebo jinde v České republice. Průmyslovou zónu Triangle v Ústeckém kraji nakonec vybrala především kvůli dobré dopravní a technické infrastruktuře, příznivé pořizovací ceně pozemků a kvalifikované pracovní síle.

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2015 / 8.4.2015 | Účinnost od-do: 8.4.2015-8.5.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém