Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Sponzoři předali dětem z Klokánku nové auto, dostali od nich ručně vyráběné dárky jako poděkování

 
001
Nový takzvaný sociální automobil se podařilo za podpory sponzorů, pořídit pro teplický Klokánek. Při včerejším slavnostním předání vozu byla spolu se zástupci firem, kteří na auto přispěli u předání i předsedkyně krajského zastupitelského výboru Dagmar Waicová a předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková. Automobil poslouží Klokánku jak k přepravě dětí, například k lékaři nebo do nemocnice, tak k drobnému zásobování.
Tisková zpráva ze dne 16. října 2014
 

 
 

Projekt zaštiťuje agentura Kompakt, která získává finanční prostředky od firem a dalších subjektů výměnou za reklamní využití ploch na vozidlech. Děti z teplického Klokánku včera přišly sponzorům samy osobně poděkovat a připravily si pro ně i několik básniček a ručně vyráběné dárky. Poté je vzaly na prohlídku svých bytů, ve kterých žijí a kde se o ně starají vychovatelé. Automobil je pro FOD Klokánek nutností, ať už se jedná o běžný převoz dětí k lékařům či o zásobování, nebo o urgentní případy, jako okamžitá hospitalizace nebo nutné odebrání dětí z problémové rodiny v co možná nejkratší možné době.

Od roku 1997 se podařilo za pomoci firem a společností po celém území naší republiky předat již 490 sociálních automobilů různým ústavům a zařízením, zaměřeným na výchovu, vzdělání, rehabilitaci nebo integraci osob zdravotně či mentálně postižených nebo jinak hendikepovaných, dětským domovům a zařízením pro seniory.

Fond ohrožených dětí je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Organizace má po celé ČR několik poboček. V Klokáncích je umístěno asi 600 dětí a kapacita je téměř zcela naplněna. Teplický Klokánek má kapacitu 20 dětí. V současné době v něm pobývá 18 dětí ve věku do 12 let. Ty mají v domově stejný režim jako v normálních rodinách. Chodí do školy nebo do školky, s tím, že po celou dobu o ně v domově pečuje vychovatelka.

01
Vlevo předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková s Dagmar Waicovou, předsedkyní krajského zastupitelského výboru.

02
Předání klíčků a dokladů od automobilu.

03

04

05

06
Prohlídka bytů v Klokánku.

07

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2014 / 16.10.2014 | Účinnost od-do: 16.10.2014-16.11.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém