Orientační nabídka


 

Srbové se prezentovali na Barevné planetě

s
Ústecký kraj již několik let úzce spolupracuje s regionem Jižního Banátu na projektech rozvojové spolupráce. Letos je jedním z cílů projektu prezentace tradičních národních pokrmů. Proto byl na festivalu Barevná planeta k ochutnání balkánský kajmak, ajvar, proja nebo baklava. Ve dnech 7. – 11. 9. 2016 navštívila početná srbská delegace Ústecký kraj.
 

 
 

Pro projektové manažery z Regionálního ministerstva zdravotnictví autonomní oblasti Vojvodina a srbských oblastních nemocnic byl připraven program v Krajské zdravotní a.s. a Komunitním centru v Litvínově, kde se seznámili s projekty podpořenými prostředky EU a proškolili se v teoretickém rámci přípravy projektů. Školení se také zúčastnil předseda výboru pro zdravotnictví a sociální věci pan Pavel Csonka, se kterým účastníci řešili konkrétní dotazy z oblasti péče o obyvatelstvo.

Další skupiny, složené ze zástupců srbských krajanských spolků a studentů středních škol, poznávaly Teplice. Pestrý program pro ně připravil středoškolský profesor Jiří Řehák, krajský zastupitel, se svými studenty z teplického gymnázia, kuchaři společně vařili srbská národní jídla na teplické hotelové škole pod odborným vedením paní učitelky Lucie Fričlové, pro všechny se pak našel čas i na poznávání přírodních a historických krás našeho kraje.

Vyvrcholením několikadenní návštěvy byla prezentace tradičních srbských jídel a kultury na festivalu Barevná planeta (http://www.kr-ustecky.cz/barevna-planeta-vedro-dobroty-a-skvela-muzika/d-1705556/p1=204698). Krajané z České besedy Vršac mohli vyzkoušet na stánku své znalosti češtiny, recepty na prezentovaná jídla návštěvníci festivalu našli v kuchařce, která byla v rámci projektu vydána. Krajany ze Srbska a návštěvníky festivalu přijel pozdravit hejtman Oldřich Bubeníček, který připravená jídla také ochutnával.

V roce 2016 realizuje Ústecký kraj a partnerské instituce projekt „Příprava projektových manažerů na fondy EU a udržování tradičních prvků české a srbské kultury“. Cílů projektu je hned několik. Zvýšit odborné dovednosti projektových manažerů v oblasti fondů EU, vydat kuchařku tradičních českých a srbských pokrmů, prezentovat tradiční jídla a představit kulturní zvyky. Finančně projekt podpořila Česká rozvojová agentura a Ústecký kraj.

s
Pavel Csonka v diskuzi s účastníky

s
Školení vedli odborníci z Regionální rozvojové agentury

s

Účastníci školení k fondům EU při týmové práci

s
Hejtman s vedením spolku Česká Beseda Vršac paní Emilijí Matijašević a panem Čedomirem Grbićem

 

s
Ochutnávky tradičních srbských jídel na stánku

 

s
Hejtman Bubeníček (vpravo) na festivalu Barevná planeta pozdravil krajany

 

s

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 13.9.2016 / 13.9.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém