Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Stanoviště Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Odpověď pro Lucii Bartoš, Homér (luciebartos@volny.cz)
 

 
 

Odpověď pro Lucii Bartoš, Homér (luciebartos@volny.cz)ze dne 12. 6. 2008

 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den,

Ústecký kraj prý nyní připomínkuje ministerstvu zdravotnictví seznam míst, kde by měly vzniknout nové stanice záchranné služby. Platí informace, že kraj má zájem, aby 2 nové vznikly v České Kamenici a Rumburku? Jsou ještě jiná místa, která jsou v tomto směru v našem kraji kritická?

 

Do dvou let by se prý měl změnit i systém financování, kdy záchranku teď financují z velké části kraje. Zaznamenali jste v Ú. k. kraji také ty sitauce, že se řešilo financování výjezdu za hranici kraje, protože to bylo rychlejší než ze stanoviště, které spadá pod druhý kraj, ale je mnohem dále?

 

S pozdravem Lucie Bartoš

 

Odpověď:

1. Je třeba upřesnit, že v České Kamenici a v Rumburku se nejedná o zřízení nových stanovišť ve smyslu nového pokrytí oblastí osádkami a technikou. V Rumburku je pro ZZS rekonstruováno stávající zázemí a v České Kamenici bude výjezdové středisko přesunuto do jiného objektu. V rámci připravovaného zákona budeme řešit situaci na Úštěcku, kde probíhají s místní samosprávou jednání o zřízení nového stanoviště a ZZS Ústeckého kraje vede jednání se Záchrannou službou Středočeského kraje o pokrytí oblasti Štětska a Mělnicka.

 

2. Výjezdy tzv. primární, tedy kvůli záchraně života nebo kvůli ochraně zdraví přes hranici kraje jsou v podstatě výjimečné a v současném systému jejich proplácení nehraje fakt přejezdu hranice kraje žádnou roli. K nejčastějším „přejezdům“ dochází v sousedství Libereckým krajem, kdy osádka z České Kamenice vykrývá, pokud je to zapotřebí, i oblast Kamenického Šenova. V podmínkách nově koncipovaného zákona o záchranných službách ZZS Ústeckého kraje vede se svými sousedy už nyní jednání o nové podobě pokrytí území ze stanovišť podle dojezdových dob. Hlavním principem tohoto uvažovaného územního členění je pro zdravotní záchranáře princip „zasahuje ten, který je blíž“.

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 11.7.2008 / 11.7.2008 | Zveřejnit od-do: 11.7.2008-11.8.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém