Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Startuje 46. ročník Závodu míru juniorů

 
Závod míru juniorů 2017
V Ústeckém kraji se ve dnech 4. až 7. května setkají nejlepší juniorští cyklisté z celého světa, aby změřili síly v mezinárodním etapovém Závodě míru juniorů. Tradičním prvním etapovým městem budou opět Litoměřice a během náročných čtyř dnů budou mladí cyklisté bojovat o nejprestižnější žlutý trikot juniorského světa cyklistiky.
Tisková zpráva ze dne 3. května 2017
 

 
 

Na jezdce čeká téměř čtyři sta náročných kilometrů a boj o cenné body do světového poháru. Letos bude na startu i domácí odchovanec Jan Kašpar z Českých Kopist. „Jsem velmi rád, že v porovnání s předchozím rokem, nepřichází žádné výrazné pořadatelské změny. V uplynulých letech se nám podařilo vše zajistit a připravit tak, že jen navazujeme na velmi zdařilý koncept. Společně s Policií ČR jsme přichystali bezpečné, ale přitom atraktivní trasy, které oceňují nejen závodníci a jejich realizační národní týmy, ale také fanoušci a diváci. Hrdě mohu ohlásit, že i na ten letošní rok jsme připraveni a jezdce čekají těžké čtyři dny, které tradičně skončí dojezdem v Terezíně,“ oznámil spokojeně Svatopluk Henke, ředitel Závodu míru juniorů.

 

Slavnostní zahájení letošního ročníku se uskuteční na litoměřickém Mírovém náměstí v 14.40 hodin, kde bude zhruba po dvou a půl hodinách také cíl a letošní první vyhlášení. V pátek mladí jezdci musí zvládnout tradičně hned dvě zkoušky. Nejprve je dopoledne naplánovaný souboj s chronometrem v Třebenicích. Odpoledne přijde na řadu „roudnická“ část.

 

V sobotu se junioři dostanou přes hranice na německé území. Start těžké kopcovité etapy bude před teplickou radnici. Sobotní prověrka právem nese označení "královská". Během ní cyklisté budou muset dvakrát vystoupat na Komáří vížku a naplánovány jsou také sprinterské prémie v Duchcově a v Dubí. Cíl je v německém Altenbergu. Čtyřdenní boj o žlutý trikot vyvrcholí v neděli v Terezíně. Na peloton čeká už známý okruh u Ploskovic, Maškovic a Třebušína.

 

Tento cyklistický podnik patří již čtyři desítky let k těm nejlepším ve své kategorii. Proto ho zařadil Ústecký kraj do svého Rodinného stříbra. „Nejen pro region je tento prestižní závod důležitý, sjíždí se sem jezdci z celého světa,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček. Více informací o závodu na webových stránkách http://zmj.cz/cs.

01
I letos se budou chtít čeští jezdci předvést.

02
Oficiální plakát akce.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 3.5.2017 / 3.5.2017 | Zveřejnit od: 3.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém