Orientační nabídka


 

Stavba dalšího úseku dálnice D7 u Postoloprt byla zahájena

dd
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v pondělí 19. září za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu dálnice D7 Postoloprty - MÚK Bitozeves. Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnil i ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radí pro dopravu Jaroslav Komínek. Přibližně za jeden a půl roku by se mohl čtyřkilometrový úsek otevřít.
 

 
 

„S potěšením jsem přijal pozvání na zahájení výstavby dalšího úseku dálnice D7. Celá její stavba je jednou z krajských priorit v oblasti zlepšování dopravní infrastruktury. Současná dvoupruhová silnice I/7 je neúměrně přetížena a na celkové dokončení čtyřpruhové D7 se těší všichni občané kraje i investoři, kteří se usídlili v blízkosti této dopravní tepny směřující z Prahy do Německa,“ řekl při zahájení stavby hejtman Oldřich Bubeníček.

„Výstavba dálnice D7 přinese zkvalitnění dopravy, zvýší se bezpečnost provozu, dojde ke zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací vinou riskantního předjíždění v hustém provozu,“ komentoval generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Stavba dálnice D7 Postoloprty - MÚK Bitozeves je jednou ze souboru staveb dálnice D7 v Ústeckém kraji, která tvoří dálniční spojení Prahy se severními Čechami a dále se Saskem. Dálnice tvoří důležitou spojnici Prahy se severočeskou uhelnou pánví a investory, kteří v Ústeckém kraji působí.

Dálnice je náhradou za stávající silnici I/7, která vede v trase „císařské silnice“ a nevyhovuje současnému ani budoucímu provozu. Nacházejí se zde nepřehledné horizonty, šířkové uspořádání nevyhovuje současným nárokům, nehledě na to, že je v dnešní době silnice I/7 velmi dopravně zatížená. Na silnici dochází k řadě kolizních situací, které výstavba dálnice D7 odstraní.

Parametry zahajovaného úseku D7

Hlavní trasa: délka: 3770 m

Plocha vozovek: 89 697 m2

Počet stavebních objektů: 42

Zhotovitel: Silnice Group v čele sdružení R7 Postoloprty, EDS-AZ-SG

Cena: 383 599 tis. Kč bez DPH vč. 10% rezervy

Délka výstavby: 19 měsíců

dd
Zdar výstavbě dalšího úseku D7 popřáli (zleva) ministr dopravy Dan Ťok, generální ředitel ŘSD Jan Kroupa, náměstkyně ředitele SFDI Lucie Bartáková, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starostka města Žatec a senátorka Zdeňka Hamousová a dodržení termínů a parametrů stavby přislíbil předseda představenstva společnosti Silnice Group Karel Rypl

dd

dd
Hejtman Oldřich Bubeníček ministrovi dopravy Danu Ťokovi připomněl, že dostavba D7 je pro kraj prioritou

 

dd
Krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek (vlevo) při rozhovoru s GŘ ŘSD Janem Kroupou (vpravo) opět apeloval na nutnost realizace všech dopravních staveb na silnicích první třídy v Ústeckém kraji

 

dd
V pozadí za základním kamenem se již rozbíhají stavební práce na novém úseku D7

 

dd

 

dd

 

dd

 

dd

dd

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 19.9.2016 / 19.9.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém