Orientační nabídka


 

Střední článek podpory pomůže v Ústeckém kraji ředitelům škol i jejich zřizovatelům

Systémová podpora vedení škol a jejich zřizovatelů, to je hlavní cíl projektu Střední článek podpory, který připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. S postupem v jeho realizaci a službami, které nabízí, se dnes mohli seznámit zástupci škol a zřizovatelů během prvního setkání krajské platformy určené pro spolupráci, výměnu informací, sdílení zkušeností, vznášení podnětů, sdělování potřeb nebo řešení problémů v oblasti školství v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva z 4. prosince 2023
1
 

 
 
Střední článek podpory mohou zřizovatelé i ředitelé škol využít, jako jednotný zdroj informací nebo kanál pro řešení svých dotazů, které mohou individuálně i skupinově konzultovat. Projekt jim poskytne metodickou podporu pro řešení široké škály každodenních provozních i organizačních záležitostí. Díky projektu bude nastavena přímá komunikační linka mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a zřizovateli i zástupci škol v regionech.

Projekt potrvá do konce června 2029 a do českého školství přinese necelých 890 milionů korun. Aktuálně vzniká struktura pro vedení projektu, jejíž součástí bude jeden centrální a třináct regionálních týmů. 

Zástupci škol a zřizovatelů se seznamují se specifiky projektu Střední článek podpory
Zástupci škol a zřizovatelů se seznamují se specifiky projektu Střední článek podpory

Jindra Zalabáková (radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu) a Roman Kovář (vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy) sledují prezentaci zástupců MŠMT
Jindra Zalabáková (radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu) a Roman Kovář (vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy) sledují prezentaci zástupců projektu

První setkání krajské platformy pro řešení projektu
První setkání krajské platformy pro řešení projektu

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr.et Bc. Ondřej Nitsch
Vytvořeno / změněno: 4.12.2023 / 4.12.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém