Orientační nabídka


 

Středoškolští učitelé uspořádali na přání žáků soutěž v modelování zubů

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
zdrávka zuby
Úroveň vzdělávání profese zubních techniků na Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední škole zdravotnické Ústí nad Labem posuzují odborní učitelé v celostátní soutěži Škola roku každoročně pořádané pod záštitou Komory zubních techniků. Některé z medailových umístění je zúročením náročné přípravy vyučujících i studentů.
Tisková práva ze dne 24. března 2016
 

 
 

Výjimečně se v letošním roce soutěž nekoná, proto se vyučující praktické výuky pod vedením Miroslavy Hnízdilové rozhodli uspořádat na přání žáků a studentů školní kolo. Vyhlášení soutěžních témat se setkalo s velkým ohlasem a do velkého finále bylo vybráno 12 prací.

 

„Jelikož je v současné době kladen stále větší důraz na správnou morfologii zubů a estetika ve stomatologii hraje prim, stalo se jedním z hlavních témat Modelování chybějících částí zubů, konkrétně u horní šestky a horní jedničky. Volnost se účastníkům klání ponechala ve volbě modelačních technik,“ přiblížil postup soutěže Břetislav Matyáš, vedoucí oborů Asistent zubního technika a Diplomovaný zubní technik.

 

Desetičlenná hodnotící komise měla velmi náročný úkol rozhodnout o třech nejlepších pracích. První pozici obsadila studentka 1. ročníku DZT Petra Žáková, na druhém místě skončila Veronika Ulipová z DZT3 a třetí skončila Simona Svobodová z AZT3. Kvalita soutěžních prací je dokladem zájmu o svoji budoucí profesi zubního technika. Ocenění účastníci obdrželi hodnotné ceny ve formě knižních poukázek a bezplatné dentální hygieny.

 

Nadšení zúčastněných žáků a studentů učitele inspirovalo uspořádat v příštím školním roce obdobnou soutěž v celostátním měřítku. V letošním roce oslaví ústecká „zdrávka“ již 70 let od svého založení. Informace o této významné události naleznete na webových stránkách www.szsvzs.cz.


01
Vítězce Petře Žákové předává diplom odborná učitelka Miroslava Hnízdilová.

02
Na 1. místě se umístila Petra Žáková (uprostřed), druhá byla Veronika Ulipová (vlevo) a třetí skončila Simona Svobodová.

 

03
Hodnocení výsledných prací žáků a studentů.

04
Práce se vydařily.

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 23.3.2016 / 23.3.2016 | Zveřejnit od-do: 23.3.2016-22.4.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém